Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2018 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 octombrie 2018, ora 12:07

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 424/2018 pentru aprobarea Legii privind protecția persoanelor fizice referitor la prelucrarea datelor cu caracter personal de către autoritățile competente în scopul prevenirii, descoperirii, cercetării, urmăririi penale și combaterea infracțiunilor sau al executării pedepselor, măsurilor educative și de siguranță, precum și privind libera circulație a acestor date
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:278 135 55 27 17 14 9 12 9
- voturi pentru (DA):178 135 - - 17 14 - 10 2
- voturi împotrivă (NU):84 - 54 27 - - 1 1 1
- abțineri:16 - 1 - - - 8 1 6
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL NU
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Cherecheș Viorica PNL NU
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP Abținere
63. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
64. Constantin Daniel - Abținere
65. Cosma Lavinia-Corina USR NU
66. Cristache Cătălin PMP Abținere
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Culeafă Mihai PNL NU
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL NU
73. Dan Nicușor Daniel USR NU
74. Dehelean Silviu USR NU
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus - DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
81. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR NU
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL NU
89. Florea Damian PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghe Tinel PNL NU
103. Gheorghiu Bogdan PNL NU
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL NU
106. Ghinea Cristian USR NU
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL NU
109. Goga Octavian PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL NU
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Hărătău Elena PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela - Abținere
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR NU
124. Ionescu George PNL NU
125. Ioniță Antoneta PNL NU
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
133. Longher Victoria Minoritati DA
134. Lovin Dumitru ALDE DA
135. Lungu Tudorița PNL NU
136. Lupașcu Costel PSD DA
137. Lupescu Dumitru USR NU
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Mareș Mara PNL NU
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Mihalescul Dumitru PNL NU
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mînzatu Roxana PSD DA
148. Mocanu Adrian ALDE DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mohaci Mihai PSD DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
153. Movilă Petru PMP Abținere
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
157. Neagu Nicolae PNL NU
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
160. Nicoară Romeo Florin PNL NU
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Niță Mihai ALDE DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Olar Corneliu PNL NU
167. Olteanu Daniel ALDE DA
168. Oprea Dumitru PNL NU
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Palăr Ionel PNL NU
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pană Adriana-Doina PSD DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
175. Pau Radu - Adrian PSD DA
176. Păle Dănuț PSD DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
180. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
181. Plumb Rovana PSD DA
182. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
183. Ponta Victor-Viorel - Abținere
184. Pop Georgian PSD DA
185. Pop Tudor Rareș USR NU
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
189. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
190. Popescu Pavel PNL NU
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
195. Prună Cristina-Mădălina USR NU
196. Radu Anișoara PSD DA
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
199. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
200. Rădulescu Alexandru PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
203. Răduț Violeta PSD DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
205. Roman Florin-Claudiu PNL NU
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Romanescu Cristinel PNL NU
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Rotaru Alexandru PSD DA
210. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
211. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
212. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PMP Abținere
216. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
219. Simion Lucian-Eduard PSD DA
220. Simionca Ionuț PMP Abținere
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Spânu Ion PSD DA
226. Stan Viorel PSD DA
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
228. Stancu Florinel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Suciu Matei PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șarapatin Elvira PSD DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șișcu George PNL NU
239. Șotcan Theodora PSD DA
240. Șova Lucian PSD DA
241. Șovăială Constantin PNL NU
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
245. Tabugan Ion ALDE DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Teiș Alina PSD DA
248. Terea Ioan PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Toma Ilie PSD DA
252. Trăilă Cristina PNL NU
253. Tripa Florin-Dan PSD DA
254. Tudor Beatrice PSD DA
255. Tudose Mihai PSD DA
256. Turcan Raluca PNL NU
257. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
260. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
263. Vass Levente UDMR DA
264. Văcaru Alin Vasile - Abținere
265. Velcea Nicolae PSD DA
266. Vexler Silviu Minoritati DA
267. Vișan George-Gabriel PSD DA
268. Vîlceanu Dan PNL NU
269. Vîrză Mihăiță PSD DA
270. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
271. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
273. Vosganian Varujan ALDE DA
274. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zainea Cornel USR NU
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 decembrie 2018, 22:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro