Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2018 > 12:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 octombrie 2018, ora 12:11

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 423/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative privind regimul străinilor în România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:274 132 53 25 17 14 10 13 10
- voturi pentru (DA):273 132 52 25 17 14 10 13 10
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
65. Constantin Daniel - DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cristache Cătălin PMP DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus - DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Damian PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Ghinea Cristian USR DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Hărătău Elena PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela - DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocanu Adrian ALDE DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Movilă Petru PMP DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neagu Nicolae PNL DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL DA
165. Olteanu Daniel ALDE DA
166. Oprea Dumitru PNL DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Palăr Ionel PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP DA
173. Pau Radu - Adrian PSD DA
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Podașcă Gabriela-Maria - DA
180. Ponta Victor-Viorel - DA
181. Pop Georgian PSD DA
182. Pop Tudor Rareș USR DA
183. Popa Florin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
186. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
187. Popescu Pavel PNL DA
188. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR DA
193. Radu Anișoara PSD DA
194. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
195. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
196. Rădulescu Alexandru PSD DA
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
198. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
199. Răduț Violeta PSD DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
201. Roman Florin-Claudiu PNL DA
202. Roman Ioan Sorin PSD DA
203. Romanescu Cristinel PNL DA
204. Roșca Lucreția PSD DA
205. Rotaru Alexandru PSD DA
206. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
207. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
208. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
209. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
210. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
211. Sefer Cristian-George PMP DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
215. Simion Lucian-Eduard PSD DA
216. Simionca Ionuț PMP DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Spânu Ion PSD DA
222. Stan Viorel PSD DA
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
224. Stancu Florinel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Suciu Matei PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șotcan Theodora PSD DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Șovăială Constantin PNL DA
237. Ștefan Corneliu PSD DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tabugan Ion ALDE DA
241. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
242. Teiș Alina PSD DA
243. Terea Ioan PSD DA
244. Tîlvăr Angel PSD DA
245. Todor Adrian PSD DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Tomac Eugen PMP DA
248. Trăilă Cristina PNL DA
249. Tripa Florin-Dan PSD DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Tudose Mihai PSD DA
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
254. Tușa Adriana Diana PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
256. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
257. Vasile Daniel Minoritati DA
258. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
259. Vass Levente UDMR DA
260. Văcaru Alin Vasile - DA
261. Velcea Nicolae PSD DA
262. Vexler Silviu Minoritati DA
263. Vișan George-Gabriel PSD DA
264. Vîlceanu Dan PNL DA
265. Vîrză Mihăiță PSD DA
266. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
267. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
268. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
269. Vosganian Varujan ALDE DA
270. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zainea Cornel USR DA
273. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 aprilie 2019, 5:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro