Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.10.2018 > 12:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 octombrie 2018, ora 12:28

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de decizie a Consiliului referitoare la incheierea, in numele Uniunii, a Acordului privind spatiul aerian comun intre Uniunea Europeana si statele sale membre, pe de o parte, si Georgia, pe de alta parte COM (2018) 495 (PH CD 72 /2018).
PHC 72/2018 privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de decizie a Consiliului referitoare la încheierea, în numele Uniunii, a Acordului privind spațiul aerian comun între Uniunea Europeană și statele sale membre, pe de o parte, și Georgia, pe de altă parte COM (2018) 495
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:286 141 50 24 18 19 10 13 11
- voturi pentru (DA):286 141 50 24 18 19 10 13 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
62. Constantin Daniel - DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dan Nicușor Daniel USR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus - DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian - DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Durbacă Eugen - DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Ghinea Cristian USR DA
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Goga Octavian PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
116. Hărătău Elena PSD DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Huncă Mihaela - DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Ioniță Antoneta PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Mocanu Adrian ALDE DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohaci Mihai PSD DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Movilă Petru PMP DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Nicolae PNL DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Andrei PSD DA
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Niță Mihai ALDE DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL DA
169. Olteanu Daniel ALDE DA
170. Oprea Dumitru PNL DA
171. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
172. Oros Nechita-Adrian PNL DA
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Pană Adriana-Doina PSD DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pașcan Emil-Marius PMP DA
179. Pau Radu - Adrian PSD DA
180. Păle Dănuț PSD DA
181. Petcu Toma-Florin ALDE DA
182. Petrea Gabriel PSD DA
183. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
184. Petric Octavian PSD DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
187. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
188. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
189. Plumb Rovana PSD DA
190. Ponta Victor-Viorel - DA
191. Pop Andrei PSD DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Pop Tudor Rareș USR DA
194. Popa Florin PSD DA
195. Popa Mihai Valentin PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
198. Popescu Pavel PNL DA
199. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Radu Anișoara PSD DA
206. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
208. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
209. Rădulescu Alexandru PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
212. Răduț Violeta PSD DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Romanescu Cristinel PNL DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Rotaru Alexandru PSD DA
219. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
220. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
221. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
222. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
223. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
224. Sefer Cristian-George PMP DA
225. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Simion Lucian-Eduard PSD DA
228. Simionca Ionuț PMP DA
229. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
230. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Spânu Ion PSD DA
233. Stan Viorel PSD DA
234. Stancu Florinel PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
238. Suciu Matei PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șarapatin Elvira PSD DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șișcu George PNL DA
246. Șotcan Theodora PSD DA
247. Șova Lucian PSD DA
248. Șovăială Constantin PNL DA
249. Ștefan Corneliu PSD DA
250. Ștefan Ion PNL DA
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Tabugan Ion ALDE DA
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Teiș Alina PSD DA
255. Terea Ioan PSD DA
256. Tîlvăr Angel PSD DA
257. Todor Adrian PSD DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Tomac Eugen PMP DA
260. Trăilă Cristina PNL DA
261. Tripa Florin-Dan PSD DA
262. Tudor Beatrice PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
266. Tușa Adriana Diana PSD DA
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
268. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
269. Varga Vasile PNL DA
270. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
271. Vasilică Radu Costin PSD DA
272. Vass Levente UDMR DA
273. Văcaru Alin Vasile - DA
274. Velcea Nicolae PSD DA
275. Vexler Silviu Minoritati DA
276. Vișan George-Gabriel PSD DA
277. Vîlceanu Dan PNL DA
278. Vîrză Mihăiță PSD DA
279. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
280. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
281. Vosganian Varujan ALDE DA
282. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
283. Weber Mihai PSD DA
284. Zainea Cornel USR DA
285. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 11:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro