Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.10.2018 > 12:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 octombrie 2018, ora 12:30

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 408/2018 privind ratificarea Acordului de împrumut pentru politici de dezvoltare privind manangementul riscurilor de dezastre, cu opțiune de amânare a tragerii până la apariția unei catastrofe (CAT-DDO) între România și Banca Internațională pentru Reconstrucție și Dezvoltare, semnat la București la 4 iulie 2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:289 143 51 25 18 19 10 12 11
- voturi pentru (DA):289 143 51 25 18 19 10 12 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
63. Constantin Daniel - DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus - DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian - DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Durbacă Eugen - DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
97. Furic Iarco Minoritati DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Ghinea Cristian USR DA
110. Gilia Claudia PSD DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Goga Octavian PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Vasile PNL DA
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
117. Hărătău Elena PSD DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela - DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ioniță Antoneta PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Victoria Minoritati DA
137. Lovin Dumitru ALDE DA
138. Lungu Tudorița PNL DA
139. Lupașcu Costel PSD DA
140. Lupescu Dumitru USR DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mînzatu Roxana PSD DA
152. Mocanu Adrian ALDE DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mohaci Mihai PSD DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
160. Neagu Nicolae PNL DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL DA
171. Olteanu Daniel ALDE DA
172. Oprea Dumitru PNL DA
173. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pașcan Emil-Marius PMP DA
181. Pau Radu - Adrian PSD DA
182. Păle Dănuț PSD DA
183. Petcu Toma-Florin ALDE DA
184. Petrea Gabriel PSD DA
185. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
186. Petric Octavian PSD DA
187. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
189. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
190. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
191. Plumb Rovana PSD DA
192. Ponta Victor-Viorel - DA
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Pop Tudor Rareș USR DA
196. Popa Florin PSD DA
197. Popa Mihai Valentin PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Radu Anișoara PSD DA
207. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
213. Răduț Violeta PSD DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Romanescu Cristinel PNL DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Alexandru PSD DA
220. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
221. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
222. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Sefer Cristian-George PMP DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Simion Lucian-Eduard PSD DA
229. Simionca Ionuț PMP DA
230. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Spânu Ion PSD DA
234. Stan Viorel PSD DA
235. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
236. Stancu Florinel PSD DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
240. Suciu Matei PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șarapatin Elvira PSD DA
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șișcu George PNL DA
248. Șotcan Theodora PSD DA
249. Șova Lucian PSD DA
250. Șovăială Constantin PNL DA
251. Ștefan Corneliu PSD DA
252. Ștefan Ion PNL DA
253. Ștefan Viorel PSD DA
254. Tabugan Ion ALDE DA
255. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
256. Teiș Alina PSD DA
257. Terea Ioan PSD DA
258. Tîlvăr Angel PSD DA
259. Todor Adrian PSD DA
260. Toma Ilie PSD DA
261. Tomac Eugen PMP DA
262. Trăilă Cristina PNL DA
263. Tripa Florin-Dan PSD DA
264. Tudor Beatrice PSD DA
265. Tudose Mihai PSD DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
270. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
271. Varga Vasile PNL DA
272. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vass Levente UDMR DA
275. Văcaru Alin Vasile - DA
276. Velcea Nicolae PSD DA
277. Vexler Silviu Minoritati DA
278. Vișan George-Gabriel PSD DA
279. Vîlceanu Dan PNL DA
280. Vîrză Mihăiță PSD DA
281. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
282. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vosganian Varujan ALDE DA
285. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
286. Weber Mihai PSD DA
287. Zainea Cornel USR DA
288. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 3:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro