Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.10.2018 > 12:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 octombrie 2018, ora 12:32

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 252/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.15/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:289 141 52 25 18 19 10 13 11
- voturi pentru (DA):203 141 1 - 18 19 8 13 3
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:85 - 50 25 - - 2 - 8
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR Abținere
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL Abținere
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - Abținere
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL Abținere
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR Abținere
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL Abținere
52. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
63. Constantin Daniel - DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL Abținere
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL Abținere
73. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
74. Dehelean Silviu USR Abținere
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus - Abținere
78. Dobre Victor Paul PNL Abținere
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian - Abținere
82. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR Abținere
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Durbacă Eugen - Abținere
89. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
97. Furic Iarco Minoritati DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
105. Gheorghe Tinel PNL Abținere
106. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
109. Ghinea Cristian USR Abținere
110. Gilia Claudia PSD DA
111. Giugea Nicolae PNL Abținere
112. Goga Octavian PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Vasile PNL Abținere
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
117. Hărătău Elena PSD DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela - DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
125. Ionescu George PNL Abținere
126. Ioniță Antoneta PNL Abținere
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL Abținere
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR Abținere
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL Abținere
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mînzatu Roxana PSD DA
151. Mocanu Adrian ALDE DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohaci Mihai PSD DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
156. Movilă Petru PMP DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
160. Neagu Nicolae PNL Abținere
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
163. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL Abținere
171. Olteanu Daniel ALDE DA
172. Oprea Dumitru PNL Abținere
173. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL NU
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Palăr Ionel PNL Abținere
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pau Radu - Adrian PSD DA
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petcu Toma-Florin ALDE DA
183. Petrea Gabriel PSD DA
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
185. Petric Octavian PSD DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
188. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
189. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
190. Plumb Rovana PSD DA
191. Ponta Victor-Viorel - DA
192. Pop Andrei PSD DA
193. Pop Georgian PSD DA
194. Pop Tudor Rareș USR Abținere
195. Popa Florin PSD DA
196. Popa Mihai Valentin PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
199. Popescu Pavel PNL Abținere
200. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
205. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
206. Radu Anișoara PSD DA
207. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
213. Răduț Violeta PSD DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
215. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Romanescu Cristinel PNL Abținere
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Alexandru PSD DA
220. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
221. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
222. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Sefer Cristian-George PMP DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Simion Lucian-Eduard PSD DA
229. Simionca Ionuț PMP Abținere
230. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Spânu Ion PSD DA
234. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
235. Stan Viorel PSD DA
236. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
237. Stancu Florinel PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Suciu Matei PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șarapatin Elvira PSD DA
246. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șișcu George PNL Abținere
249. Șotcan Theodora PSD DA
250. Șova Lucian PSD DA
251. Șovăială Constantin PNL Abținere
252. Ștefan Corneliu PSD DA
253. Ștefan Ion PNL Abținere
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Tabugan Ion ALDE DA
256. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
257. Teiș Alina PSD DA
258. Terea Ioan PSD DA
259. Tîlvăr Angel PSD DA
260. Todor Adrian PSD DA
261. Toma Ilie PSD DA
262. Tomac Eugen PMP DA
263. Trăilă Cristina PNL Abținere
264. Tripa Florin-Dan PSD DA
265. Tudor Beatrice PSD DA
266. Tudose Mihai PSD DA
267. Turcan Raluca PNL Abținere
268. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
269. Tușa Adriana Diana PSD DA
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
271. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
272. Varga Vasile PNL Abținere
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vass Levente UDMR DA
275. Văcaru Alin Vasile - Abținere
276. Velcea Nicolae PSD DA
277. Vexler Silviu Minoritati DA
278. Vișan George-Gabriel PSD DA
279. Vîlceanu Dan PNL Abținere
280. Vîrză Mihăiță PSD DA
281. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
282. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
284. Vosganian Varujan ALDE DA
285. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
286. Weber Mihai PSD DA
287. Zainea Cornel USR Abținere
288. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 aprilie 2019, 9:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro