Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.10.2018 > 12:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 octombrie 2018, ora 12:32

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 161/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.116/2017 privind unele măsuri bugetare și pentru modificarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:286 142 49 25 18 18 11 13 10
- voturi pentru (DA):173 141 1 - - 18 - 12 1
- voturi împotrivă (NU):93 - 47 25 18 - - - 3
- abțineri:19 1 1 - - - 10 1 6
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP Abținere
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - NU
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL NU
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL NU
51. Chichirău Cosette-Paula USR NU
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP Abținere
61. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
62. Constantin Daniel - Abținere
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR NU
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Csép Éva-Andrea UDMR NU
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL NU
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dan Nicușor Daniel USR NU
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus - Abținere
77. Dobre Victor Paul PNL NU
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian - NU
81. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR NU
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Durbacă Eugen - Abținere
88. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
89. Erdei Dolóczki István UDMR NU
90. Farago Petru UDMR NU
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
104. Gheorghe Tinel PNL NU
105. Gheorghiu Bogdan PNL NU
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL NU
108. Ghinea Cristian USR NU
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL NU
111. Goga Octavian PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Gudu Vasile PNL NU
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
116. Hărătău Elena PSD DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR NU
124. Ionescu George PNL NU
125. Ioniță Antoneta PNL NU
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR NU
131. Korodi Attila UDMR NU
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Longher Victoria Minoritati DA
134. Lovin Dumitru ALDE DA
135. Lungu Tudorița PNL NU
136. Lupașcu Costel PSD DA
137. Lupescu Dumitru USR NU
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Mareș Mara PNL NU
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mînzatu Roxana PSD DA
149. Mocanu Adrian ALDE DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mohaci Mihai PSD DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
154. Movilă Petru PMP Abținere
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
160. Nicoară Romeo Florin PNL NU
161. Nicolae Andrei PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL NU
168. Olteanu Daniel ALDE DA
169. Oprea Dumitru PNL NU
170. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
171. Oros Nechita-Adrian PNL NU
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL NU
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
178. Pau Radu - Adrian PSD DA
179. Păle Dănuț PSD DA
180. Petcu Toma-Florin ALDE DA
181. Petrea Gabriel PSD DA
182. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
183. Petric Octavian PSD DA
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
186. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
187. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
188. Plumb Rovana PSD DA
189. Ponta Victor-Viorel - DA
190. Pop Andrei PSD DA
191. Pop Georgian PSD DA
192. Pop Tudor Rareș USR NU
193. Popa Florin PSD DA
194. Popa Mihai Valentin PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
197. Popescu Pavel PNL NU
198. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
199. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
200. Presură Alexandra PSD DA
201. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
202. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
203. Prună Cristina-Mădălina USR NU
204. Radu Anișoara PSD DA
205. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
206. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
207. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
208. Rădulescu Alexandru PSD DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
211. Răduț Violeta PSD DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
213. Roman Florin-Claudiu PNL NU
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Romanescu Cristinel PNL NU
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Alexandru PSD DA
218. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
219. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP -
221. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
222. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
223. Sefer Cristian-George PMP Abținere
224. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
225. Seres Dénes UDMR NU
226. Simion Lucian-Eduard PSD DA
227. Simionca Ionuț PMP Abținere
228. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
229. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Spânu Ion PSD DA
232. Stan Viorel PSD DA
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
234. Stancu Florinel PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
238. Suciu Matei PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
241. Szabó Ödön UDMR NU
242. Șarapatin Elvira PSD DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șișcu George PNL NU
245. Șotcan Theodora PSD DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Șovăială Constantin PNL NU
248. Ștefan Corneliu PSD DA
249. Ștefan Ion PNL NU
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Tabugan Ion ALDE DA
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Teiș Alina PSD DA
254. Terea Ioan PSD DA
255. Tîlvăr Angel PSD DA
256. Todor Adrian PSD DA
257. Toma Ilie PSD DA
258. Tomac Eugen PMP Abținere
259. Trăilă Cristina PNL NU
260. Tripa Florin-Dan PSD DA
261. Tudor Beatrice PSD DA
262. Tudose Mihai PSD DA
263. Turcan Raluca PNL NU
264. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
267. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
268. Varga Vasile PNL Abținere
269. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
270. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
271. Vass Levente UDMR NU
272. Văcaru Alin Vasile - Abținere
273. Velcea Nicolae PSD DA
274. Vexler Silviu Minoritati DA
275. Vișan George-Gabriel PSD DA
276. Vîlceanu Dan PNL NU
277. Vîrză Mihăiță PSD DA
278. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
279. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
280. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
281. Vosganian Varujan ALDE DA
282. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
283. Weber Mihai PSD DA
284. Zainea Cornel USR NU
285. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 aprilie 2019, 6:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro