Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.10.2018 > 12:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 octombrie 2018, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 483/2018 pentru prevenirea și combaterea spălării banilor și finanțării terorismului, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:241 142 49 2 - 18 9 11 10
- voturi pentru (DA):170 141 - - - 18 - 11 -
- voturi împotrivă (NU):70 - 49 2 - - 9 - 10
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL NU
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Bran Ioana PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Buican Cristian PNL NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calista Mara-Daniela PNL NU
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP NU
47. Constantin Daniel - NU
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Culeafă Mihai PNL NU
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Cupșa Ioan PNL NU
55. Dan Nicușor Daniel USR NU
56. Dehelean Silviu USR NU
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Mircea-Titus - NU
60. Dobre Victor Paul PNL NU
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dobrovie Matei-Adrian - NU
64. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
65. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Durbacă Eugen - NU
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Damian PSD DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furic Iarco Minoritati DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gheorghe Tinel PNL NU
84. Gheorghiu Bogdan PNL NU
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Ghilea Găvrilă PNL NU
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL NU
89. Goga Octavian PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
93. Hărătău Elena PSD DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Huncă Mihaela - NU
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Iftimie Neculai PSD DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ionescu George PNL NU
102. Ioniță Antoneta PNL NU
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Jivan Luminița-Maria PSD DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Mareș Mara PNL NU
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mocanu Adrian ALDE DA
120. Mocioalcă Ion PSD DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
123. Movilă Petru PMP NU
124. Mușoiu Ștefan PSD DA
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Neagu Nicolae PNL NU
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
129. Nicoară Romeo Florin PNL NU
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nistor Laurențiu PSD DA
133. Niță Mihai ALDE DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Olar Corneliu PNL NU
137. Olteanu Daniel ALDE DA
138. Oprea Dumitru PNL NU
139. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
140. Oros Nechita-Adrian PNL NU
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Palăr Ionel PNL NU
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pașcan Emil-Marius PMP NU
147. Pau Radu - Adrian PSD DA
148. Păle Dănuț PSD DA
149. Petcu Toma-Florin ALDE DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petric Octavian PSD Abținere
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
153. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
154. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Plumb Rovana PSD DA
157. Ponta Victor-Viorel - NU
158. Pop Andrei PSD DA
159. Pop Georgian PSD DA
160. Popa Florin PSD DA
161. Popa Mihai Valentin PSD DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
164. Popescu Pavel PNL NU
165. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
166. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
167. Presură Alexandra PSD DA
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
169. Radu Anișoara PSD DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
171. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
172. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
173. Rădulescu Alexandru PSD DA
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL NU
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Romanescu Cristinel PNL NU
179. Roșca Lucreția PSD DA
180. Rotaru Alexandru PSD DA
181. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
182. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
183. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
184. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
185. Sefer Cristian-George PMP NU
186. Simion Lucian-Eduard PSD DA
187. Simionca Ionuț PMP NU
188. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
189. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Spânu Ion PSD DA
192. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
193. Stan Viorel PSD DA
194. Stancu Florinel PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Alexandru PSD DA
197. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
198. Suciu Matei PSD DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
201. Șarapatin Elvira PSD DA
202. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șișcu George PNL NU
205. Șotcan Theodora PSD DA
206. Șova Lucian PSD DA
207. Șovăială Constantin PNL NU
208. Ștefan Corneliu PSD DA
209. Ștefan Viorel PSD DA
210. Tabugan Ion ALDE DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Teiș Alina PSD DA
213. Terea Ioan PSD DA
214. Tîlvăr Angel PSD DA
215. Todor Adrian PSD DA
216. Toma Ilie PSD DA
217. Tomac Eugen PMP NU
218. Trăilă Cristina PNL NU
219. Tripa Florin-Dan PSD DA
220. Tudor Beatrice PSD DA
221. Tudose Mihai PSD DA
222. Turcan Raluca PNL NU
223. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
224. Tușa Adriana Diana PSD DA
225. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
226. Varga Vasile PNL NU
227. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
228. Vasilică Radu Costin PSD DA
229. Văcaru Alin Vasile - NU
230. Velcea Nicolae PSD DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîlceanu Dan PNL NU
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
236. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
237. Vosganian Varujan ALDE DA
238. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
239. Weber Mihai PSD DA
240. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 21:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro