Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2018 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 31 octombrie 2018, ora 12:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 417/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.43/2018 pentru adoptarea unei măsuri privind reducerea riscului de dezangajare a fondurilor europene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:289 132 60 26 21 16 10 14 10
- voturi pentru (DA):260 132 60 1 21 16 9 14 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:28 - - 24 - - 1 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Barna Ilie Dan USR Abținere
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian - DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Bulai Iulian USR Abținere
48. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cobuz Maricela PSD DA
68. Cocoș Vasile PSD DA
69. Codreanu Constantin PMP DA
70. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
71. Cosma Andreea PSD DA
72. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristache Cătălin PMP DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
78. Culeafă Mihai PNL DA
79. Cupă Ion ALDE DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Dehelean Silviu USR Abținere
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Mircea-Titus - DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
87. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
88. Dobrovie Matei-Adrian - Abținere
89. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
90. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
91. Drulă Cătălin USR Abținere
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Farago Petru UDMR DA
97. Fădor Angelica PNL DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Damian PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
103. Furic Iarco Minoritati DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Camelia PSD DA
106. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Gherman Dumitru PSD DA
114. Ghilea Găvrilă PNL DA
115. Ghinea Cristian USR Abținere
116. Gilia Claudia PSD DA
117. Giugea Nicolae PNL DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
121. Hărătău Elena PSD DA
122. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Huncă Mihaela - DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR NU
130. Ionescu George PNL DA
131. Ioniță Antoneta PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
135. Jivan Luminița-Maria PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Lazăr Sorin PSD DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Longher Victoria Minoritati DA
142. Lovin Dumitru ALDE DA
143. Lungu Tudorița PNL DA
144. Lupescu Dumitru USR Abținere
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manole Petre-Florin PSD DA
148. Mareș Mara PNL DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
154. Mihalescul Dumitru PNL DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Mînzatu Roxana PSD DA
157. Mocanu Adrian ALDE DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mohaci Mihai PSD DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
164. Neagu Nicolae PNL DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL DA
167. Nicolae Andrei PSD DA
168. Nicolicea Eugen PSD DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Niță Mihai ALDE DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Olar Corneliu PNL DA
174. Olteanu Daniel ALDE DA
175. Oprea Dumitru PNL DA
176. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
177. Oros Nechita-Adrian PNL DA
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pașcan Emil-Marius PMP DA
184. Păle Dănuț PSD DA
185. Petcu Toma-Florin ALDE DA
186. Petric Octavian PSD DA
187. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
189. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
190. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
191. Plumb Rovana PSD DA
192. Podașcă Gabriela-Maria - DA
193. Pop Georgian PSD DA
194. Pop Tudor Rareș USR Abținere
195. Popa Florin PSD DA
196. Popa Mihai Valentin PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
199. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
200. Popescu Pavel PNL DA
201. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
202. Preda Cezar-Florin PNL DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
208. Radu Anișoara PSD DA
209. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
212. Rădulescu Alexandru PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
215. Răduț Violeta PSD DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
217. Roman Florin-Claudiu PNL DA
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Romanescu Cristinel PNL DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Rotaru Alexandru PSD DA
222. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
223. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
224. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
226. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
227. Sefer Cristian-George PMP DA
228. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
231. Simion Lucian-Eduard PSD DA
232. Simionca Ionuț PMP DA
233. Simonis Alfred - Robert PSD DA
234. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
235. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Spânu Ion PSD DA
238. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
239. Stancu Florinel PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
244. Suciu Matei PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șișcu George PNL DA
251. Șotcan Theodora PSD DA
252. Șova Lucian PSD DA
253. Șovăială Constantin PNL DA
254. Ștefan Corneliu PSD DA
255. Ștefan Ion PNL DA
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Tabugan Ion ALDE DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Teiș Alina PSD DA
260. Terea Ioan PSD DA
261. Todor Adrian PSD DA
262. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
263. Toma Ilie PSD DA
264. Trăilă Cristina PNL DA
265. Tripa Florin-Dan PSD DA
266. Tudor Beatrice PSD DA
267. Tudose Mihai PSD DA
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
270. Tușa Adriana Diana PSD DA
271. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
272. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
273. Varga Vasile PNL DA
274. Vasile Daniel Minoritati DA
275. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
276. Vass Levente UDMR DA
277. Velcea Nicolae PSD DA
278. Vișan George-Gabriel PSD DA
279. Vîlceanu Dan PNL DA
280. Vîrză Mihăiță PSD DA
281. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
282. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vosganian Varujan ALDE DA
285. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
286. Weber Mihai PSD DA
287. Zainea Cornel USR Abținere
288. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 aprilie 2019, 13:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro