Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2018 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 31 octombrie 2018, ora 12:17

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 717/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.32/2015 privind înființarea Gărzilor forestiere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:287 132 59 26 20 16 10 14 10
- voturi pentru (DA):221 132 - 24 20 16 10 13 6
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:65 - 58 2 - - - 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL Abținere
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
35. Bodea Marius PNL Abținere
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
40. Borza Remus-Adrian - DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL Abținere
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
57. Cherecheș Florica PNL Abținere
58. Cherecheș Viorica PNL Abținere
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cobuz Maricela PSD DA
68. Cocoș Vasile PSD DA
69. Codreanu Constantin PMP DA
70. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
71. Cosma Andreea PSD DA
72. Cosma Lavinia-Corina USR DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
74. Cristache Cătălin PMP DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
78. Culeafă Mihai PNL Abținere
79. Cupă Ion ALDE DA
80. Cupșa Ioan PNL Abținere
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Mircea-Titus - Abținere
85. Dobre Victor Paul PNL Abținere
86. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
87. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
88. Dobrovie Matei-Adrian - DA
89. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
90. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
91. Drulă Cătălin USR DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Farago Petru UDMR DA
97. Fădor Angelica PNL Abținere
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Damian PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
103. Furic Iarco Minoritati DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
105. Gavrilă Camelia PSD DA
106. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Tinel PNL Abținere
111. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Gherman Dumitru PSD DA
114. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
115. Ghinea Cristian USR Abținere
116. Gilia Claudia PSD DA
117. Giugea Nicolae PNL Abținere
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
121. Hărătău Elena PSD DA
122. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Huncă Mihaela - Abținere
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George PNL Abținere
131. Ioniță Antoneta PNL Abținere
132. Iordache Florin PSD DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
135. Jivan Luminița-Maria PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Lazăr Sorin PSD DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
141. Longher Victoria Minoritati DA
142. Lovin Dumitru ALDE DA
143. Lungu Tudorița PNL Abținere
144. Lupescu Dumitru USR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manole Petre-Florin PSD DA
148. Mareș Mara PNL Abținere
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
153. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mînzatu Roxana PSD DA
156. Mocanu Adrian ALDE DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD DA
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neagu Nicolae PNL Abținere
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
166. Nicolae Andrei PSD DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai ALDE DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Olar Corneliu PNL Abținere
173. Olteanu Daniel ALDE DA
174. Oprea Dumitru PNL Abținere
175. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
176. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Palăr Ionel PNL Abținere
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Pană Adriana-Doina PSD DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pașcan Emil-Marius PMP DA
183. Păle Dănuț PSD DA
184. Petcu Toma-Florin ALDE DA
185. Petric Octavian PSD DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
188. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
189. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
190. Plumb Rovana PSD DA
191. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
192. Pop Georgian PSD DA
193. Pop Tudor Rareș USR Abținere
194. Popa Florin PSD DA
195. Popa Mihai Valentin PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
198. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
199. Popescu Pavel PNL Abținere
200. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
201. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
206. Prună Cristina-Mădălina USR DA
207. Radu Anișoara PSD DA
208. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
213. Răduț Violeta PSD DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
215. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Romanescu Cristinel PNL Abținere
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Alexandru PSD DA
220. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
221. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
222. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Sefer Cristian-George PMP DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
229. Simion Lucian-Eduard PSD DA
230. Simionca Ionuț PMP DA
231. Simonis Alfred - Robert PSD DA
232. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
233. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Spânu Ion PSD DA
236. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
237. Stancu Florinel PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
242. Suciu Matei PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șișcu George PNL Abținere
249. Șotcan Theodora PSD DA
250. Șova Lucian PSD DA
251. Șovăială Constantin PNL Abținere
252. Ștefan Corneliu PSD DA
253. Ștefan Ion PNL Abținere
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Tabugan Ion ALDE DA
256. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
257. Teiș Alina PSD DA
258. Terea Ioan PSD DA
259. Todor Adrian PSD DA
260. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
261. Toma Ilie PSD DA
262. Trăilă Cristina PNL Abținere
263. Tripa Florin-Dan PSD DA
264. Tudor Beatrice PSD DA
265. Tudose Mihai PSD DA
266. Turcan Raluca PNL Abținere
267. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
270. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
271. Varga Vasile PNL NU
272. Vasile Daniel Minoritati DA
273. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
274. Vass Levente UDMR DA
275. Velcea Nicolae PSD DA
276. Vișan George-Gabriel PSD DA
277. Vîlceanu Dan PNL Abținere
278. Vîrză Mihăiță PSD DA
279. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
280. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
281. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
282. Vosganian Varujan ALDE DA
283. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zainea Cornel USR DA
286. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 4:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro