Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2018 > 12:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 31 octombrie 2018, ora 12:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 455/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.35/2018 privind desființarea Autorității Metropolitane de Transport București din subordinea Ministerului Transporturilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:291 132 60 26 21 17 11 14 10
- voturi pentru (DA):278 132 59 26 21 17 - 14 9
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:12 - - - - - 11 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Axinte Vasile PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Banias Mircea Marius - DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP Abținere
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian - DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP Abținere
71. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristache Cătălin PMP Abținere
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
79. Culeafă Mihai PNL DA
80. Cupă Ion ALDE DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Dobre Mircea-Titus - DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
89. Dobrovie Matei-Adrian - DA
90. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
91. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
92. Drulă Cătălin USR DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Damian PSD DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Furic Iarco Minoritati DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Camelia PSD DA
107. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Gherman Dumitru PSD DA
115. Ghilea Găvrilă PNL DA
116. Ghinea Cristian USR DA
117. Gilia Claudia PSD DA
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
122. Hărătău Elena PSD DA
123. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela - DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Ioniță Antoneta PNL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
136. Jivan Luminița-Maria PSD DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Victoria Minoritati DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL DA
145. Lupescu Dumitru USR DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manole Petre-Florin PSD DA
149. Mareș Mara PNL DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
155. Mihalescul Dumitru PNL DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mînzatu Roxana PSD DA
158. Mocanu Adrian ALDE DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mohaci Mihai PSD DA
161. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
165. Neagu Nicolae PNL DA
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Andrei PSD DA
169. Nicolicea Eugen PSD DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Niță Mihai ALDE DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Olar Corneliu PNL DA
175. Olteanu Daniel ALDE DA
176. Oprea Dumitru PNL DA
177. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
178. Oros Nechita-Adrian PNL DA
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Palăr Ionel PNL DA
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Pană Adriana-Doina PSD DA
183. Paraschiv Rodica PSD DA
184. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petcu Toma-Florin ALDE DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
191. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
192. Plumb Rovana PSD DA
193. Podașcă Gabriela-Maria - DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Pop Tudor Rareș USR DA
196. Popa Florin PSD DA
197. Popa Mihai Valentin PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
200. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
201. Popescu Pavel PNL DA
202. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
203. Preda Cezar-Florin PNL DA
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
207. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR DA
209. Radu Anișoara PSD DA
210. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
212. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
213. Rădulescu Alexandru PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
216. Răduț Violeta PSD DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
218. Roman Florin-Claudiu PNL DA
219. Roman Ioan Sorin PSD DA
220. Romanescu Cristinel PNL DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Rotaru Alexandru PSD DA
223. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
224. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
225. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
226. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
227. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
228. Sefer Cristian-George PMP Abținere
229. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
232. Simion Lucian-Eduard PSD DA
233. Simionca Ionuț PMP Abținere
234. Simonis Alfred - Robert PSD DA
235. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
236. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Spânu Ion PSD DA
239. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
240. Stancu Florinel PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Suciu Matei PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șișcu George PNL DA
252. Șotcan Theodora PSD DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Șovăială Constantin PNL DA
255. Ștefan Corneliu PSD DA
256. Ștefan Ion PNL DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Tabugan Ion ALDE DA
259. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
260. Teiș Alina PSD DA
261. Terea Ioan PSD DA
262. Todor Adrian PSD DA
263. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
264. Toma Ilie PSD DA
265. Tomac Eugen PMP Abținere
266. Trăilă Cristina PNL NU
267. Tripa Florin-Dan PSD DA
268. Tudor Beatrice PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
272. Tușa Adriana Diana PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
274. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
275. Varga Vasile PNL DA
276. Vasile Daniel Minoritati DA
277. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
278. Vass Levente UDMR DA
279. Velcea Nicolae PSD DA
280. Vișan George-Gabriel PSD DA
281. Vîlceanu Dan PNL DA
282. Vîrză Mihăiță PSD DA
283. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
284. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
285. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
286. Vosganian Varujan ALDE DA
287. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Zainea Cornel USR DA
290. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 15:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro