Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2018 > 12:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 31 octombrie 2018, ora 12:21

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 323/2018 pentru modificarea și completarea Legii Cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:285 129 60 25 19 17 11 14 10
- voturi pentru (DA):244 129 60 - 19 17 - 14 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:41 - - 25 - - 11 - 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Axinte Vasile PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Banias Mircea Marius - Abținere
19. Barna Ilie Dan USR Abținere
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP Abținere
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian - Abținere
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Bulai Iulian USR Abținere
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP Abținere
71. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristache Cătălin PMP Abținere
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
78. Culeafă Mihai PNL DA
79. Cupă Ion ALDE DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Dehelean Silviu USR Abținere
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Mircea-Titus - DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
87. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
88. Dobrovie Matei-Adrian - Abținere
89. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
90. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
91. Drulă Cătălin USR Abținere
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Farago Petru UDMR DA
97. Fădor Angelica PNL DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Damian PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
103. Furic Iarco Minoritati DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Camelia PSD DA
106. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Gherman Dumitru PSD DA
114. Ghilea Găvrilă PNL DA
115. Ghinea Cristian USR Abținere
116. Gilia Claudia PSD DA
117. Giugea Nicolae PNL DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
121. Hărătău Elena PSD DA
122. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Huncă Mihaela - DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
130. Ionescu George PNL DA
131. Ioniță Antoneta PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
135. Jivan Luminița-Maria PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
138. Lazăr Sorin PSD DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
140. Longher Victoria Minoritati DA
141. Lovin Dumitru ALDE DA
142. Lungu Tudorița PNL DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Mareș Mara PNL DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Mihalescul Dumitru PNL DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mînzatu Roxana PSD DA
154. Mocanu Adrian ALDE DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mohaci Mihai PSD DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
161. Neagu Nicolae PNL DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL DA
171. Olteanu Daniel ALDE DA
172. Oprea Dumitru PNL DA
173. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL DA
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petcu Toma-Florin ALDE DA
183. Petric Octavian PSD DA
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
186. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
187. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
188. Plumb Rovana PSD DA
189. Podașcă Gabriela-Maria - DA
190. Pop Georgian PSD DA
191. Pop Tudor Rareș USR Abținere
192. Popa Florin PSD DA
193. Popa Mihai Valentin PSD DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
195. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
196. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
197. Popescu Pavel PNL DA
198. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
199. Preda Cezar-Florin PNL DA
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
205. Radu Anișoara PSD DA
206. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
208. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
209. Rădulescu Alexandru PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
212. Răduț Violeta PSD DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Romanescu Cristinel PNL DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Rotaru Alexandru PSD DA
219. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
220. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
221. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
222. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
223. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
224. Sefer Cristian-George PMP Abținere
225. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
228. Simion Lucian-Eduard PSD DA
229. Simionca Ionuț PMP Abținere
230. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Spânu Ion PSD DA
234. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
235. Stancu Florinel PSD DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Suciu Matei PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șișcu George PNL DA
247. Șotcan Theodora PSD DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Șovăială Constantin PNL DA
250. Ștefan Corneliu PSD DA
251. Ștefan Ion PNL DA
252. Ștefan Viorel PSD DA
253. Tabugan Ion ALDE DA
254. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
255. Teiș Alina PSD DA
256. Terea Ioan PSD DA
257. Todor Adrian PSD DA
258. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
259. Toma Ilie PSD DA
260. Tomac Eugen PMP Abținere
261. Trăilă Cristina PNL DA
262. Tripa Florin-Dan PSD DA
263. Tudor Beatrice PSD DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
266. Tușa Adriana Diana PSD DA
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
268. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
269. Varga Vasile PNL DA
270. Vasile Daniel Minoritati DA
271. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
272. Vass Levente UDMR DA
273. Văcaru Alin Vasile - DA
274. Velcea Nicolae PSD DA
275. Vișan George-Gabriel PSD DA
276. Vîlceanu Dan PNL DA
277. Vîrză Mihăiță PSD DA
278. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
279. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
280. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
281. Vosganian Varujan ALDE DA
282. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
283. Zainea Cornel USR Abținere
284. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 19:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro