Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2018 > 12:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 31 octombrie 2018, ora 12:24

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 320/2018 pentru completarea Legii nr.1/2011 a educației naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:284 132 60 25 19 17 10 14 7
- voturi pentru (DA):282 132 59 24 19 17 10 14 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Axinte Vasile PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Banias Mircea Marius - DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian - DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cobuz Maricela PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Codreanu Constantin PMP DA
69. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
70. Cosma Andreea PSD DA
71. Cosma Lavinia-Corina USR DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristache Cătălin PMP DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
76. Culeafă Mihai PNL DA
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Mircea-Titus - DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
85. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
86. Dobrovie Matei-Adrian - DA
87. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Damian PSD DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
101. Furic Iarco Minoritati DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Camelia PSD DA
104. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Gherman Dumitru PSD DA
112. Ghilea Găvrilă PNL DA
113. Ghinea Cristian USR DA
114. Gilia Claudia PSD DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
119. Hărătău Elena PSD DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Ioniță Antoneta PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
132. Jivan Luminița-Maria PSD DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
136. Lazăr Sorin PSD DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
138. Longher Victoria Minoritati DA
139. Lovin Dumitru ALDE DA
140. Lungu Tudorița PNL DA
141. Lupescu Dumitru USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Mareș Mara PNL DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Mihalescul Dumitru PNL DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mînzatu Roxana PSD DA
153. Mocanu Adrian ALDE DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mohaci Mihai PSD DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Neagu Nicolae PNL DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL DA
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL DA
169. Olteanu Daniel ALDE DA
170. Oprea Dumitru PNL DA
171. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
172. Oros Nechita-Adrian PNL DA
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Palăr Ionel PNL -
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Pană Adriana-Doina PSD DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pașcan Emil-Marius PMP DA
179. Păle Dănuț PSD DA
180. Petcu Toma-Florin ALDE DA
181. Petric Octavian PSD DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
183. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
184. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
185. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Podașcă Gabriela-Maria - DA
188. Pop Georgian PSD DA
189. Pop Tudor Rareș USR DA
190. Popa Florin PSD DA
191. Popa Mihai Valentin PSD DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
194. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
197. Preda Cezar-Florin PNL DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
201. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
202. Prună Cristina-Mădălina USR -
203. Radu Anișoara PSD DA
204. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
206. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
207. Rădulescu Alexandru PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
210. Răduț Violeta PSD DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Romanescu Cristinel PNL DA
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Rotaru Alexandru PSD DA
217. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
218. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
219. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
220. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
221. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
222. Sefer Cristian-George PMP DA
223. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
226. Simion Lucian-Eduard PSD DA
227. Simionca Ionuț PMP DA
228. Simonis Alfred - Robert PSD DA
229. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
230. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Spânu Ion PSD DA
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
234. Stancu Florinel PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Suciu Matei PSD DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șișcu George PNL DA
246. Șotcan Theodora PSD DA
247. Șova Lucian PSD DA
248. Șovăială Constantin PNL DA
249. Ștefan Corneliu PSD DA
250. Ștefan Ion PNL DA
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Tabugan Ion ALDE DA
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Teiș Alina PSD DA
255. Terea Ioan PSD DA
256. Todor Adrian PSD DA
257. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Trăilă Cristina PNL DA
260. Tripa Florin-Dan PSD DA
261. Tudor Beatrice PSD DA
262. Tudose Mihai PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
267. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
268. Varga Vasile PNL DA
269. Vasile Daniel Minoritati DA
270. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
271. Vass Levente UDMR DA
272. Velcea Nicolae PSD DA
273. Vișan George-Gabriel PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Vîrză Mihăiță PSD DA
276. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
277. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
278. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
279. Vosganian Varujan ALDE DA
280. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
281. Weber Mihai PSD DA
282. Zainea Cornel USR DA
283. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 23:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro