Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2018 > 12:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 31 octombrie 2018, ora 12:25

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 332/2018 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:287 131 60 24 20 17 11 14 10
- voturi pentru (DA):287 131 60 24 20 17 11 14 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Axinte Vasile PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Banias Mircea Marius - DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian - DA
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP DA
71. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristache Cătălin PMP DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
79. Culeafă Mihai PNL DA
80. Cupă Ion ALDE DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Dobre Mircea-Titus - DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
89. Dobrovie Matei-Adrian - DA
90. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
91. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
92. Drulă Cătălin USR DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Damian PSD DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Furic Iarco Minoritati DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Camelia PSD DA
107. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Gherman Dumitru PSD DA
115. Ghilea Găvrilă PNL DA
116. Ghinea Cristian USR DA
117. Gilia Claudia PSD DA
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
122. Hărătău Elena PSD DA
123. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela - DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Ioniță Antoneta PNL DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
136. Jivan Luminița-Maria PSD DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Victoria Minoritati DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL DA
145. Lupescu Dumitru USR DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manole Petre-Florin PSD DA
149. Mareș Mara PNL DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
154. Mihalescul Dumitru PNL DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Mînzatu Roxana PSD DA
157. Mocanu Adrian ALDE DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mohaci Mihai PSD DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
163. Neagu Nicolae PNL DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nicoară Romeo Florin PNL DA
166. Nicolae Andrei PSD DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai ALDE DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Olar Corneliu PNL DA
173. Olteanu Daniel ALDE DA
174. Oprea Dumitru PNL DA
175. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
176. Oros Nechita-Adrian PNL DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Palăr Ionel PNL DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Pană Adriana-Doina PSD DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pașcan Emil-Marius PMP DA
183. Păle Dănuț PSD DA
184. Petcu Toma-Florin ALDE DA
185. Petric Octavian PSD DA
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
188. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
189. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
190. Plumb Rovana PSD DA
191. Podașcă Gabriela-Maria - DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Pop Tudor Rareș USR DA
194. Popa Florin PSD DA
195. Popa Mihai Valentin PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
198. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
201. Preda Cezar-Florin PNL DA
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
206. Radu Anișoara PSD DA
207. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
213. Răduț Violeta PSD DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Romanescu Cristinel PNL DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Alexandru PSD DA
220. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
221. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
222. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Sefer Cristian-George PMP DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
229. Simion Lucian-Eduard PSD DA
230. Simionca Ionuț PMP DA
231. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
232. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Spânu Ion PSD DA
235. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
236. Stancu Florinel PSD DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Suciu Matei PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
244. Szabó Ödön UDMR DA
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șișcu George PNL DA
248. Șotcan Theodora PSD DA
249. Șova Lucian PSD DA
250. Șovăială Constantin PNL DA
251. Ștefan Corneliu PSD DA
252. Ștefan Ion PNL DA
253. Ștefan Viorel PSD DA
254. Tabugan Ion ALDE DA
255. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
256. Teiș Alina PSD DA
257. Terea Ioan PSD DA
258. Todor Adrian PSD DA
259. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
260. Toma Ilie PSD DA
261. Tomac Eugen PMP DA
262. Trăilă Cristina PNL DA
263. Tripa Florin-Dan PSD DA
264. Tudor Beatrice PSD DA
265. Tudose Mihai PSD DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
270. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
271. Varga Vasile PNL DA
272. Vasile Daniel Minoritati DA
273. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
274. Vass Levente UDMR DA
275. Velcea Nicolae PSD DA
276. Vișan George-Gabriel PSD DA
277. Vîlceanu Dan PNL DA
278. Vîrză Mihăiță PSD DA
279. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
280. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
281. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
282. Vosganian Varujan ALDE DA
283. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zainea Cornel USR DA
286. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 ianuarie 2019, 5:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro