Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2018 > 12:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 31 octombrie 2018, ora 12:27

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 348/2018 pentru completarea și modificarea articolelor 9 și 101 din Legea educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:283 131 57 26 20 17 11 12 9
- voturi pentru (DA):175 131 1 - 20 16 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):100 - 56 26 - 1 8 6 3
- abțineri:8 - - - - - 3 - 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL NU
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL NU
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Axinte Vasile PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Banias Mircea Marius - Abținere
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR NU
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL NU
29. Bichineț Corneliu PMP Abținere
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL NU
36. Bodea Marius PNL NU
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Bontea Vlad PSD DA
40. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
41. Borza Remus-Adrian - NU
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR NU
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL NU
48. Bulai Iulian USR NU
49. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL NU
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL NU
59. Cherecheș Viorica PNL NU
60. Chichirău Cosette-Paula USR NU
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP NU
71. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR NU
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
75. Cristache Cătălin PMP NU
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
79. Culeafă Mihai PNL NU
80. Cupă Ion ALDE DA
81. Cupșa Ioan PNL NU
82. Dehelean Silviu USR NU
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Dobre Mircea-Titus - Abținere
86. Dobre Victor Paul PNL NU
87. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
89. Dobrovie Matei-Adrian - NU
90. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
91. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
92. Drulă Cătălin USR NU
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL NU
99. Florea Damian PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
103. Furic Iarco Minoritati DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
105. Gavrilă Camelia PSD DA
106. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Tinel PNL NU
111. Gheorghiu Bogdan PNL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
113. Gherman Dumitru PSD DA
114. Ghilea Găvrilă PNL NU
115. Ghinea Cristian USR NU
116. Gilia Claudia PSD DA
117. Giugea Nicolae PNL NU
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
121. Hărătău Elena PSD DA
122. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Huncă Mihaela - Abținere
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati NU
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR NU
130. Ionescu George PNL NU
131. Ioniță Antoneta PNL NU
132. Iordache Florin PSD DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
135. Jivan Luminița-Maria PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Lazăr Sorin PSD DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
141. Lovin Dumitru ALDE NU
142. Lungu Tudorița PNL NU
143. Lupescu Dumitru USR NU
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Mareș Mara PNL NU
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Mihalescul Dumitru PNL NU
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mînzatu Roxana PSD DA
154. Mocanu Adrian ALDE DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mohaci Mihai PSD DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
161. Neagu Nicolae PNL NU
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL NU
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL NU
171. Olteanu Daniel ALDE DA
172. Oprea Dumitru PNL NU
173. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
174. Oros Nechita-Adrian PNL NU
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Palăr Ionel PNL NU
177. Pambuccian Varujan Minoritati NU
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pașcan Emil-Marius PMP NU
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petcu Toma-Florin ALDE DA
183. Petric Octavian PSD DA
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
186. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
187. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
188. Plumb Rovana PSD DA
189. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
190. Pop Georgian PSD DA
191. Pop Tudor Rareș USR NU
192. Popa Florin PSD DA
193. Popa Mihai Valentin PSD DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
195. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
196. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
197. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
198. Preda Cezar-Florin PNL NU
199. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
200. Presură Alexandra PSD DA
201. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
202. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
203. Prună Cristina-Mădălina USR NU
204. Radu Anișoara PSD DA
205. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
206. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
207. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
208. Rădulescu Alexandru PSD DA
209. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
210. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
211. Răduț Violeta PSD DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
213. Roman Florin-Claudiu PNL NU
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Romanescu Cristinel PNL NU
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Alexandru PSD DA
218. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
219. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
221. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
222. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
223. Sefer Cristian-George PMP Abținere
224. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
227. Simion Lucian-Eduard PSD DA
228. Simionca Ionuț PMP NU
229. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
230. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Spânu Ion PSD DA
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
234. Stancu Florinel PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
239. Suciu Matei PSD DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șișcu George PNL NU
246. Șotcan Theodora PSD DA
247. Șova Lucian PSD DA
248. Șovăială Constantin PNL DA
249. Ștefan Corneliu PSD DA
250. Ștefan Ion PNL NU
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Tabugan Ion ALDE DA
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Teiș Alina PSD DA
255. Terea Ioan PSD DA
256. Todor Adrian PSD DA
257. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
258. Toma Ilie PSD DA
259. Tomac Eugen PMP Abținere
260. Tripa Florin-Dan PSD DA
261. Tudor Beatrice PSD DA
262. Tudose Mihai PSD DA
263. Turcan Raluca PNL NU
264. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
267. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
268. Varga Vasile PNL NU
269. Vasile Daniel Minoritati DA
270. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
271. Vass Levente UDMR DA
272. Velcea Nicolae PSD DA
273. Vișan George-Gabriel PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL NU
275. Vîrză Mihăiță PSD DA
276. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
277. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
278. Vosganian Varujan ALDE DA
279. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zainea Cornel USR NU
282. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 18:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro