Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2018 > 12:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 31 octombrie 2018, ora 12:28

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 89 de deputati (MS 15/2018).
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:282 131 59 25 21 16 11 11 8
- voturi pentru (DA):99 - 59 25 - - 11 1 3
- voturi împotrivă (NU):171 131 - - 21 16 - 2 1
- abțineri:5 - - - - - - 1 4
- nu au votat:7 - - - - - - 7 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Ampleev Andrian Minoritati -
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD NU
10. Antal István-János UDMR NU
11. Anton Anton ALDE NU
12. Apjok Norbert UDMR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Avram Constantin ALDE NU
15. Axinte Vasile PSD NU
16. Babuș Radu PSD NU
17. Balint Liviu-Ioan PSD NU
18. Banias Mircea Marius - Abținere
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
21. Bălănescu Alexandru PSD NU
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR NU
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Bichineț Corneliu PMP DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
34. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
39. Bontea Vlad PSD NU
40. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
41. Borza Remus-Adrian - NU
42. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bran Ioana PSD NU
45. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
46. Budăi Marius-Constantin PSD NU
47. Buican Cristian PNL DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD NU
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE NU
53. Căciulă Aurel PSD NU
54. Călin Ion PSD NU
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
56. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD NU
62. Ciocan Dan PSD NU
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
65. Ciuhodaru Tudor PSD NU
66. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
67. Cîtea Vasile PSD NU
68. Cobuz Maricela PSD NU
69. Cocoș Vasile PSD NU
70. Codreanu Constantin PMP DA
71. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
72. Cosma Andreea PSD NU
73. Cosma Lavinia-Corina USR DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristache Cătălin PMP DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR NU
77. Csoma Botond UDMR NU
78. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
79. Culeafă Mihai PNL DA
80. Cupă Ion ALDE NU
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Dehelean Silviu USR DA
83. Dinu Cristina-Elena PSD NU
84. Dîrzu Ioan PSD NU
85. Dobre Mircea-Titus - Abținere
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
89. Dobrovie Matei-Adrian - DA
90. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
91. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
92. Drulă Cătălin USR DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
94. Dunava Costel Neculai PSD NU
95. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR NU
97. Farago Petru UDMR NU
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Florea Damian PSD NU
100. Florea Oana-Consuela PSD NU
101. Floroiu Ionel PSD NU
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Camelia PSD NU
105. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
106. Găină Mihăiță PSD NU
107. Georgescu Nicolae PSD NU
108. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
112. Gherman Dumitru PSD NU
113. Ghilea Găvrilă PNL DA
114. Ghinea Cristian USR DA
115. Gilia Claudia PSD NU
116. Giugea Nicolae PNL DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
118. Halici Nicușor PSD NU
119. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
120. Hărătău Elena PSD NU
121. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD NU
125. Ibram Iusein Minoritati NU
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Ioniță Antoneta PNL DA
130. Iordache Florin PSD NU
131. Itu Cornel PSD NU
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
133. Jivan Luminița-Maria PSD NU
134. Kelemen Hunor UDMR NU
135. Korodi Attila UDMR NU
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
137. Lazăr Sorin PSD NU
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Lovin Dumitru ALDE NU
140. Lungu Tudorița PNL DA
141. Lupescu Dumitru USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD NU
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
144. Manole Petre-Florin PSD NU
145. Mareș Mara PNL DA
146. Marica Petru-Sorin PSD NU
147. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
150. Mihalescul Dumitru PNL DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
152. Mînzatu Roxana PSD NU
153. Mocanu Adrian ALDE NU
154. Mocioalcă Ion PSD NU
155. Mohaci Mihai PSD NU
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Mușoiu Ștefan PSD NU
158. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
160. Neagu Nicolae PNL DA
161. Neață Eugen PSD NU
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Andrei PSD NU
164. Nicolicea Eugen PSD NU
165. Nistor Laurențiu PSD NU
166. Niță Mihai ALDE NU
167. Niță Nicu PSD NU
168. Nosa Iuliu PSD NU
169. Olar Corneliu PNL DA
170. Olteanu Daniel ALDE NU
171. Oprea Dumitru PNL DA
172. Oros Nechita-Adrian PNL DA
173. Oteșanu Daniela PSD NU
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati -
176. Pană Adriana-Doina PSD NU
177. Paraschiv Rodica PSD NU
178. Pașcan Emil-Marius PMP DA
179. Păle Dănuț PSD NU
180. Petcu Toma-Florin ALDE NU
181. Petric Octavian PSD NU
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
183. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
184. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
185. Plumb Rovana PSD NU
186. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
187. Pop Georgian PSD NU
188. Pop Tudor Rareș USR DA
189. Popa Florin PSD NU
190. Popa Mihai Valentin PSD NU
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
192. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
193. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
194. Popescu Pavel PNL DA
195. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
196. Preda Cezar-Florin PNL DA
197. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
198. Presură Alexandra PSD NU
199. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR DA
202. Radu Anișoara PSD NU
203. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
206. Rădulescu Alexandru PSD NU
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
208. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
209. Răduț Violeta PSD NU
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Ioan Sorin PSD NU
213. Romanescu Cristinel PNL DA
214. Roșca Lucreția PSD NU
215. Rotaru Alexandru PSD NU
216. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
217. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
218. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
220. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
221. Sefer Cristian-George PMP DA
222. Seres Dénes UDMR NU
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simion Lucian-Eduard PSD NU
225. Simionca Ionuț PMP DA
226. Simonis Alfred - Robert PSD NU
227. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
228. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
229. Solomon Adrian PSD NU
230. Spânu Ion PSD NU
231. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
232. Stancu Florinel PSD NU
233. Stativă Irinel Ioan PSD NU
234. Stănescu Alexandru PSD NU
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Matei PSD NU
238. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
239. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
240. Szabó Ödön UDMR NU
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
242. Șimon Gheorghe PSD NU
243. Șișcu George PNL DA
244. Șotcan Theodora PSD NU
245. Șova Lucian PSD NU
246. Șovăială Constantin PNL DA
247. Ștefan Corneliu PSD NU
248. Ștefan Ion PNL DA
249. Ștefan Viorel PSD NU
250. Tabugan Ion ALDE NU
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
252. Teiș Alina PSD NU
253. Terea Ioan PSD NU
254. Todor Adrian PSD NU
255. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
256. Toma Ilie PSD NU
257. Tomac Eugen PMP DA
258. Tripa Florin-Dan PSD NU
259. Tudor Beatrice PSD NU
260. Tudose Mihai PSD NU
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
263. Tușa Adriana Diana PSD NU
264. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
265. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
266. Varga Vasile PNL DA
267. Vasile Daniel Minoritati -
268. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
269. Vass Levente UDMR NU
270. Velcea Nicolae PSD NU
271. Vișan George-Gabriel PSD NU
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Vîrză Mihăiță PSD NU
274. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
275. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
276. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
277. Vosganian Varujan ALDE NU
278. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
279. Weber Mihai PSD NU
280. Zainea Cornel USR DA
281. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 23:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro