Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 12:41

Subiect vot: PL-x 72/2012 - Proiectul de Lege privind regimul juridic al averilor ilicite (PL-x 72/2012)
Adoptare PL 72/2012 privind regimul juridic al averilor ilicite
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 129 41 25 17 16 6 14 10
- voturi pentru (DA):6 3 1 - - - - 2 -
- voturi împotrivă (NU):245 126 38 25 17 15 6 12 6
- abțineri:7 - 2 - - 1 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Antal István-János UDMR NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
17. Bălănescu Alexandru PSD NU
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bende Sándor UDMR NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR NU
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
28. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
33. Bontea Vlad PSD NU
34. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
35. Borza Remus-Adrian - NU
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bran Ioana PSD NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
40. Budăi Marius-Constantin PSD NU
41. Buican Cristian PNL NU
42. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
43. Bulai Iulian USR NU
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD NU
46. Calista Mara-Daniela PNL NU
47. Calotă Florică Ică ALDE NU
48. Căciulă Aurel PSD NU
49. Călin Ion PSD NU
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
51. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
53. Cherecheș Viorica PNL NU
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD NU
56. Ciocan Dan PSD NU
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
59. Ciuhodaru Tudor PSD NU
60. Cîtea Vasile PSD NU
61. Cocoș Vasile PSD NU
62. Codreanu Constantin PMP NU
63. Constantin Daniel - NU
64. Cosma Andreea PSD NU
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Csép Éva-Andrea UDMR NU
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
70. Cupă Ion ALDE NU
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dan Nicușor Daniel USR NU
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dîrzu Ioan PSD NU
75. Dobre Mircea-Titus - Abținere
76. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
78. Dobrovie Matei-Adrian - NU
79. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
85. Erdei Dolóczki István UDMR NU
86. Farago Petru UDMR NU
87. Fădor Angelica PNL NU
88. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
89. Florea Damian PSD NU
90. Florea Oana-Consuela PSD NU
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD NU
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
96. Gavrilă Camelia PSD NU
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
99. Găină Mihăiță PSD NU
100. Georgescu Nicolae PSD NU
101. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
103. Gheorghe Tinel PNL Abținere
104. Gheorghiu Bogdan PNL NU
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
106. Gherman Dumitru PSD NU
107. Ghilea Găvrilă PNL NU
108. Ghinea Cristian USR NU
109. Gilia Claudia PSD NU
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL NU
112. Halici Nicușor PSD NU
113. Hărătău Elena PSD NU
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
115. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
116. Huncă Mihaela - Abținere
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
118. Iancu Marius-Ionel PSD NU
119. Ibram Iusein Minoritati NU
120. Iftimie Neculai PSD NU
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
122. Intotero Natalia-Elena PSD NU
123. Ion Stelian-Cristian USR NU
124. Ionescu George PNL NU
125. Ioniță Antoneta PNL NU
126. Iordache Florin PSD NU
127. Itu Cornel PSD NU
128. Jivan Luminița-Maria PSD NU
129. Korodi Attila UDMR NU
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
131. Lazăr Sorin PSD NU
132. Lovin Dumitru ALDE NU
133. Lungu Tudorița PNL NU
134. Lupașcu Costel PSD NU
135. Lupescu Dumitru USR NU
136. Macovei Silviu Nicu PSD NU
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
138. Manole Petre-Florin PSD NU
139. Marica Petru-Sorin PSD NU
140. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
142. Mihalescul Dumitru PNL NU
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
144. Mînzatu Roxana PSD NU
145. Mocanu Adrian ALDE NU
146. Mohaci Mihai PSD NU
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
148. Mușoiu Ștefan PSD NU
149. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
151. Neagu Nicolae PNL NU
152. Neață Eugen PSD NU
153. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
154. Nicoară Romeo Florin PNL NU
155. Nicolae Andrei PSD NU
156. Nicolicea Eugen PSD NU
157. Nistor Laurențiu PSD NU
158. Niță Mihai ALDE NU
159. Niță Nicu PSD NU
160. Nosa Iuliu PSD NU
161. Oprea Dumitru PNL NU
162. Oteșanu Daniela PSD NU
163. Palăr Ionel PNL NU
164. Pană Adriana-Doina PSD NU
165. Paraschiv Rodica PSD NU
166. Pașcan Emil-Marius PMP NU
167. Pau Radu - Adrian PSD NU
168. Păle Dănuț PSD NU
169. Petcu Toma-Florin ALDE NU
170. Petrea Gabriel PSD NU
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
172. Petric Octavian PSD NU
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
174. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
175. Plumb Rovana PSD NU
176. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
177. Ponta Victor-Viorel - NU
178. Pop Tudor Rareș USR NU
179. Popa Florin PSD NU
180. Popa Mihai Valentin PSD NU
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
183. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
184. Preda Cezar-Florin PNL NU
185. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
186. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
187. Prună Cristina-Mădălina USR NU
188. Radu Anișoara PSD NU
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
191. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
192. Răduț Violeta PSD NU
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
194. Roman Florin-Claudiu PNL NU
195. Roman Ioan Sorin PSD NU
196. Romanescu Cristinel PNL NU
197. Roșca Lucreția PSD NU
198. Rotaru Alexandru PSD NU
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
200. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
201. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
202. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
203. Seres Dénes UDMR NU
204. Simion Lucian-Eduard PSD NU
205. Simionca Ionuț PMP NU
206. Simonis Alfred - Robert PSD NU
207. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
208. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
209. Solomon Adrian PSD NU
210. Spânu Ion PSD NU
211. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
212. Stan Viorel PSD NU
213. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
214. Stancu Florinel PSD NU
215. Stativă Irinel Ioan PSD NU
216. Stănescu Alexandru PSD NU
217. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
218. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
219. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
220. Suciu Matei PSD NU
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
222. Szabó Ödön UDMR NU
223. Șarapatin Elvira PSD NU
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
225. Șimon Gheorghe PSD NU
226. Șișcu George PNL NU
227. Șotcan Theodora PSD DA
228. Șovăială Constantin PNL NU
229. Ștefan Viorel PSD NU
230. Tabugan Ion ALDE NU
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
232. Teiș Alina PSD NU
233. Terea Ioan PSD NU
234. Tîlvăr Angel PSD NU
235. Todor Adrian PSD NU
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
237. Toma Ilie PSD NU
238. Tripa Florin-Dan PSD NU
239. Tudor Beatrice PSD NU
240. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
241. Tușa Adriana Diana PSD NU
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
243. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
244. Varga Vasile PNL NU
245. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
246. Vass Levente UDMR NU
247. Velcea Nicolae PSD NU
248. Vexler Silviu Minoritati NU
249. Vișan George-Gabriel PSD NU
250. Vîrză Mihăiță PSD NU
251. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
252. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
253. Vosganian Varujan ALDE NU
254. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
255. Weber Mihai PSD NU
256. Zainea Cornel USR NU
257. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 19:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro