Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 12:42

Subiect vot: PL-x 136/2015 - Proiectul de Lege pentru completarea art.170 din Legea nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice (PL-x 136/2015)
Adoptare PL 136/2015 pentru completarea art.170 din Legea nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:259 131 40 25 16 16 6 14 11
- voturi pentru (DA):1 1 - - - - - - -
- voturi împotrivă (NU):221 130 40 - 16 16 - 14 5
- abțineri:37 - - 25 - - 6 - 6
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Antal István-János UDMR NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Banias Mircea Marius - NU
15. Barna Ilie Dan USR Abținere
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
17. Bălănescu Alexandru PSD NU
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bende Sándor UDMR NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
23. Benkő Erika UDMR NU
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP Abținere
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
34. Bontea Vlad PSD NU
35. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
36. Borza Remus-Adrian - NU
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
38. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
39. Bran Ioana PSD NU
40. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
41. Budăi Marius-Constantin PSD NU
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
44. Bulai Iulian USR Abținere
45. Burciu Cristina PSD NU
46. Calista Mara-Daniela PNL NU
47. Calotă Florică Ică ALDE NU
48. Căciulă Aurel PSD NU
49. Călin Ion PSD NU
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
51. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
53. Cherecheș Viorica PNL NU
54. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
55. Chiriac Viorel PSD NU
56. Ciocan Dan PSD NU
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
59. Ciuhodaru Tudor PSD NU
60. Cîtea Vasile PSD NU
61. Cocoș Vasile PSD NU
62. Codreanu Constantin PMP Abținere
63. Constantin Daniel - NU
64. Cosma Andreea PSD NU
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Csép Éva-Andrea UDMR NU
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
70. Cupă Ion ALDE NU
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
73. Dehelean Silviu USR Abținere
74. Dîrzu Ioan PSD NU
75. Dobre Mircea-Titus - Abținere
76. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
78. Dobrovie Matei-Adrian - Abținere
79. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
82. Drulă Cătălin USR Abținere
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
85. Erdei Dolóczki István UDMR NU
86. Farago Petru UDMR NU
87. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
88. Florea Damian PSD NU
89. Florea Oana-Consuela PSD NU
90. Floroiu Ionel PSD NU
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
92. Furic Iarco Minoritati NU
93. Furtună Mirela PSD NU
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
95. Gavrilă Camelia PSD NU
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
98. Găină Mihăiță PSD NU
99. Georgescu Nicolae PSD NU
100. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghiu Bogdan PNL NU
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
104. Gherman Dumitru PSD NU
105. Ghilea Găvrilă PNL NU
106. Ghinea Cristian USR Abținere
107. Gilia Claudia PSD NU
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
109. Gudu Vasile PNL NU
110. Halici Nicușor PSD NU
111. Hărătău Elena PSD NU
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
113. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
114. Huncă Mihaela - Abținere
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
116. Iancu Marius-Ionel PSD NU
117. Ibram Iusein Minoritati NU
118. Iftimie Neculai PSD NU
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
120. Intotero Natalia-Elena PSD NU
121. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
122. Ionescu George PNL NU
123. Ioniță Antoneta PNL NU
124. Iordache Florin PSD NU
125. Itu Cornel PSD NU
126. Jivan Luminița-Maria PSD NU
127. Korodi Attila UDMR NU
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
129. Lazăr Sorin PSD NU
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
131. Lovin Dumitru ALDE NU
132. Lungu Tudorița PNL NU
133. Lupașcu Costel PSD NU
134. Lupescu Dumitru USR Abținere
135. Macovei Silviu Nicu PSD NU
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
137. Manole Petre-Florin PSD NU
138. Marica Petru-Sorin PSD NU
139. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
141. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
142. Mihalescul Dumitru PNL NU
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
144. Mînzatu Roxana PSD NU
145. Mocanu Adrian ALDE NU
146. Mocioalcă Ion PSD NU
147. Mohaci Mihai PSD NU
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
149. Mușoiu Ștefan PSD NU
150. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
152. Neagu Nicolae PNL NU
153. Neață Eugen PSD NU
154. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
155. Nicoară Romeo Florin PNL NU
156. Nicolae Andrei PSD NU
157. Nicolicea Eugen PSD NU
158. Nistor Laurențiu PSD NU
159. Niță Mihai ALDE NU
160. Niță Nicu PSD NU
161. Nosa Iuliu PSD NU
162. Oprea Dumitru PNL NU
163. Oteșanu Daniela PSD NU
164. Palăr Ionel PNL NU
165. Pană Adriana-Doina PSD NU
166. Paraschiv Rodica PSD NU
167. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
168. Pau Radu - Adrian PSD NU
169. Păle Dănuț PSD NU
170. Petcu Toma-Florin ALDE NU
171. Petrea Gabriel PSD NU
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
173. Petric Octavian PSD NU
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
175. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
176. Plumb Rovana PSD NU
177. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
178. Ponta Victor-Viorel - Abținere
179. Pop Tudor Rareș USR Abținere
180. Popa Florin PSD NU
181. Popa Mihai Valentin PSD NU
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
183. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
184. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
185. Preda Cezar-Florin PNL NU
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
188. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
189. Radu Anișoara PSD NU
190. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
193. Răduț Violeta PSD NU
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
195. Roman Florin-Claudiu PNL NU
196. Roman Ioan Sorin PSD NU
197. Romanescu Cristinel PNL NU
198. Roșca Lucreția PSD NU
199. Rotaru Alexandru PSD NU
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
201. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
203. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
204. Seres Dénes UDMR NU
205. Simion Lucian-Eduard PSD NU
206. Simionca Ionuț PMP Abținere
207. Simonis Alfred - Robert PSD NU
208. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
209. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
210. Solomon Adrian PSD NU
211. Spânu Ion PSD NU
212. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
213. Stan Viorel PSD NU
214. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
215. Stancu Florinel PSD NU
216. Stativă Irinel Ioan PSD NU
217. Stănescu Alexandru PSD NU
218. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
220. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
221. Suciu Matei PSD NU
222. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
223. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
224. Szabó Ödön UDMR NU
225. Șarapatin Elvira PSD NU
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
227. Șimon Gheorghe PSD NU
228. Șotcan Theodora PSD NU
229. Șovăială Constantin PNL NU
230. Ștefan Viorel PSD NU
231. Tabugan Ion ALDE NU
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
233. Teiș Alina PSD NU
234. Terea Ioan PSD NU
235. Tîlvăr Angel PSD NU
236. Todor Adrian PSD NU
237. Toma Ilie PSD NU
238. Trăilă Cristina PNL NU
239. Tripa Florin-Dan PSD NU
240. Tudor Beatrice PSD NU
241. Turcan Raluca PNL NU
242. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
243. Tușa Adriana Diana PSD NU
244. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
245. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
246. Varga Vasile PNL NU
247. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
248. Velcea Nicolae PSD NU
249. Vexler Silviu Minoritati NU
250. Vișan George-Gabriel PSD NU
251. Vîrză Mihăiță PSD NU
252. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
253. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
254. Vosganian Varujan ALDE NU
255. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
256. Weber Mihai PSD NU
257. Zainea Cornel USR Abținere
258. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 10:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro