Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 12:43

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 297/2016 privind modificarea și completarea Legii 115/2015 pentru alegerea autorităților aministrației publice locale, pentru modificarea Legii administrației publice locale nr.215/2001, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:263 131 43 25 17 16 7 13 11
- voturi pentru (DA):158 131 - - 17 - - 10 -
- voturi împotrivă (NU):102 - 42 25 - 16 7 1 11
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati -
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP NU
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
36. Borza Remus-Adrian - NU
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR NU
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL NU
47. Calotă Florică Ică ALDE NU
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
53. Cherecheș Viorica PNL NU
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP NU
63. Constantin Daniel - NU
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
70. Cupă Ion ALDE NU
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dan Nicușor Daniel USR NU
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus - NU
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian - NU
79. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL NU
88. Florea Damian PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghe Tinel PNL NU
103. Gheorghiu Bogdan PNL NU
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL NU
107. Ghinea Cristian USR NU
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Goga Octavian PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL NU
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Hărătău Elena PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela - NU
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR NU
124. Ionescu George PNL NU
125. Ioniță Antoneta PNL NU
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
133. Lovin Dumitru ALDE NU
134. Lungu Tudorița PNL NU
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR NU
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
144. Mihalescul Dumitru PNL NU
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocanu Adrian ALDE NU
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
153. Neagu Nicolae PNL NU
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
156. Nicoară Romeo Florin PNL NU
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE NU
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Oprea Dumitru PNL NU
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Palăr Ionel PNL NU
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP NU
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petcu Toma-Florin ALDE NU
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
177. Plumb Rovana PSD DA
178. Podașcă Gabriela-Maria - NU
179. Ponta Victor-Viorel - NU
180. Pop Tudor Rareș USR NU
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Mihai Valentin PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
185. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
186. Preda Cezar-Florin PNL NU
187. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
189. Prună Cristina-Mădălina USR NU
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
193. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
196. Roman Florin-Claudiu PNL NU
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Romanescu Cristinel PNL NU
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Alexandru PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
203. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
204. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Simion Lucian-Eduard PSD DA
207. Simionca Ionuț PMP NU
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
210. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Spânu Ion PSD DA
213. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
214. Stan Viorel PSD DA
215. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
222. Suciu Matei PSD DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șarapatin Elvira PSD DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL NU
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL NU
232. Ștefan Viorel PSD DA
233. Tabugan Ion ALDE NU
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
235. Teiș Alina PSD DA
236. Terea Ioan PSD DA
237. Tîlvăr Angel PSD DA
238. Todor Adrian PSD DA
239. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
240. Toma Ilie PSD DA
241. Trăilă Cristina PNL NU
242. Tripa Florin-Dan PSD DA
243. Tudor Beatrice PSD DA
244. Turcan Raluca PNL NU
245. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
248. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
249. Varga Vasile PNL NU
250. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
251. Vass Levente UDMR DA
252. Velcea Nicolae PSD DA
253. Vexler Silviu Minoritati -
254. Vișan George-Gabriel PSD DA
255. Vîrză Mihăiță PSD DA
256. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
258. Vosganian Varujan ALDE NU
259. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zainea Cornel USR NU
262. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 8:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro