Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 12:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 46/2017 privind aprobarea Programului " Case sociale în mediul rural "
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:249 127 38 24 16 16 6 13 9
- voturi pentru (DA):209 126 37 1 16 16 - 13 -
- voturi împotrivă (NU):31 1 - 23 - - - - 7
- abțineri:9 - 1 - - - 6 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - NU
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP Abținere
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR NU
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP Abținere
59. Constantin Daniel - NU
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus - NU
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian - NU
75. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Hărătău Elena PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela - Abținere
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR NU
117. Ionescu George PNL DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Jivan Luminița-Maria PSD DA
122. Korodi Attila UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Lovin Dumitru ALDE DA
127. Lungu Tudorița PNL DA
128. Lupașcu Costel PSD DA
129. Lupescu Dumitru USR NU
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
137. Mihalescul Dumitru PNL DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Mocanu Adrian ALDE DA
141. Mohaci Mihai PSD DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
146. Neagu Nicolae PNL DA
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
149. Nicoară Romeo Florin PNL DA
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai ALDE DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Oprea Dumitru PNL DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pau Radu - Adrian PSD DA
162. Păle Dănuț PSD DA
163. Petcu Toma-Florin ALDE DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Podașcă Gabriela-Maria - NU
169. Pop Tudor Rareș USR NU
170. Popa Florin PSD DA
171. Popa Mihai Valentin PSD DA
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
174. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
175. Preda Cezar-Florin PNL DA
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
177. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
178. Prună Cristina-Mădălina USR NU
179. Radu Anișoara PSD DA
180. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
181. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
182. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
183. Răduț Violeta PSD DA
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
185. Roman Florin-Claudiu PNL DA
186. Roman Ioan Sorin PSD DA
187. Romanescu Cristinel PNL DA
188. Roșca Lucreția PSD DA
189. Rotaru Alexandru PSD DA
190. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
191. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
192. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
193. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simion Lucian-Eduard PSD DA
196. Simionca Ionuț PMP Abținere
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Spânu Ion PSD DA
202. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
203. Stan Viorel PSD DA
204. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
205. Stancu Florinel PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Alexandru PSD DA
208. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
209. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
210. Suciu Matei PSD DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
213. Szabó Ödön UDMR DA
214. Șarapatin Elvira PSD DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șotcan Theodora PSD DA
219. Șovăială Constantin PNL DA
220. Ștefan Viorel PSD DA
221. Tabugan Ion ALDE DA
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Teiș Alina PSD DA
224. Terea Ioan PSD DA
225. Tîlvăr Angel PSD DA
226. Todor Adrian PSD DA
227. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
228. Toma Ilie PSD DA
229. Tripa Florin-Dan PSD DA
230. Tudor Beatrice PSD DA
231. Turcan Raluca PNL DA
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
235. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
236. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
237. Vass Levente UDMR DA
238. Velcea Nicolae PSD DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vișan George-Gabriel PSD DA
241. Vîrză Mihăiță PSD DA
242. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
243. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
244. Vosganian Varujan ALDE DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zainea Cornel USR NU
248. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 decembrie 2018, 21:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro