Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 12:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 529/2016 privind transmiterea unui teren sub luciu de apă cu amenajarea piscicolă aferentă din domeniul public al statului și din administrarea Centrului de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultură Nucet, județul Dâmbovița, în domeniul public al comunei Corbii Mari, județul Dâmbovița
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:249 128 37 25 16 16 5 13 9
- voturi pentru (DA):240 128 37 24 16 15 1 13 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - - -
- abțineri:8 - - 1 - - 4 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR Abținere
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Constantin Daniel - DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus - Abținere
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian - DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Ghinea Cristian USR DA
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Hărătău Elena PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela - DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
140. Mihalescul Dumitru PNL DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mînzatu Roxana PSD DA
143. Mocanu Adrian ALDE DA
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
151. Nicoară Romeo Florin PNL DA
152. Nicolae Andrei PSD DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Niță Mihai ALDE DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pau Radu - Adrian PSD DA
163. Păle Dănuț PSD DA
164. Petcu Toma-Florin ALDE DA
165. Petrea Gabriel PSD DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
168. Plumb Rovana PSD DA
169. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
170. Pop Tudor Rareș USR DA
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Mihai Valentin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
175. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
176. Preda Cezar-Florin PNL DA
177. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR DA
180. Radu Anișoara PSD DA
181. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
183. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
184. Răduț Violeta PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Romanescu Cristinel PNL DA
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Alexandru PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
193. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
194. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Simion Lucian-Eduard PSD DA
197. Simionca Ionuț PMP Abținere
198. Simonis Alfred - Robert PSD DA
199. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
200. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
201. Solomon Adrian PSD DA
202. Spânu Ion PSD DA
203. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
204. Stan Viorel PSD DA
205. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
206. Stancu Florinel PSD DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Alexandru PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Suciu Matei PSD DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șarapatin Elvira PSD DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șotcan Theodora PSD DA
220. Șovăială Constantin PNL DA
221. Ștefan Viorel PSD DA
222. Tabugan Ion ALDE DA
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Teiș Alina PSD DA
225. Terea Ioan PSD DA
226. Tîlvăr Angel PSD DA
227. Todor Adrian PSD DA
228. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
229. Toma Ilie PSD DA
230. Tripa Florin-Dan PSD DA
231. Tudor Beatrice PSD DA
232. Turcan Raluca PNL DA
233. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
236. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
237. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
238. Vass Levente UDMR DA
239. Velcea Nicolae PSD DA
240. Vexler Silviu Minoritati DA
241. Vișan George-Gabriel PSD DA
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
244. Vosganian Varujan ALDE DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zainea Cornel USR DA
248. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 8:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro