Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 13:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 13:00

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 72/2014 privind gestionarea câinilor fără deținător, identificarea și controlul reproducerii câinilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:246 125 38 25 16 16 7 13 6
- voturi pentru (DA):242 124 38 24 15 16 6 13 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - 1 - 1 - -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Constantin Daniel - DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR DA
69. Dehelean Silviu USR -
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian - DA
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Damian PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Ghinea Cristian USR DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Gudu Vasile PNL DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Hărătău Elena PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela - DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Jivan Luminița-Maria PSD DA
122. Korodi Attila UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lungu Tudorița PNL DA
127. Lupașcu Costel PSD DA
128. Lupescu Dumitru USR DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
136. Mihalescul Dumitru PNL DA
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Mocanu Adrian ALDE DA
140. Mohaci Mihai PSD DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neagu Nicolae PNL DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL DA
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Mihai ALDE DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oprea Dumitru PNL DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
159. Pau Radu - Adrian PSD DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
165. Plumb Rovana PSD DA
166. Pop Tudor Rareș USR DA
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Mihai Valentin PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
171. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
172. Preda Cezar-Florin PNL DA
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
174. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Radu Anișoara PSD DA
177. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
179. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Ioan Sorin PSD -
184. Romanescu Cristinel PNL DA
185. Roșca Lucreția PSD DA
186. Rotaru Alexandru PSD DA
187. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
188. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
189. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Simion Lucian-Eduard PSD DA
193. Simionca Ionuț PMP DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Spânu Ion PSD DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
200. Stan Viorel PSD DA
201. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
202. Stancu Florinel PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Suciu Matei PSD DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șarapatin Elvira PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șovăială Constantin PNL DA
217. Ștefan Ion PNL DA
218. Ștefan Viorel PSD DA
219. Tabugan Ion ALDE DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Teiș Alina PSD DA
222. Terea Ioan PSD DA
223. Tîlvăr Angel PSD DA
224. Todor Adrian PSD DA
225. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
226. Toma Ilie PSD DA
227. Tripa Florin-Dan PSD DA
228. Tudor Beatrice PSD DA
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
231. Tușa Adriana Diana PSD DA
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
233. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Velcea Nicolae PSD DA
236. Vexler Silviu Minoritati DA
237. Vișan George-Gabriel PSD DA
238. Vîrză Mihăiță PSD DA
239. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
240. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
241. Vosganian Varujan ALDE DA
242. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
243. Weber Mihai PSD DA
244. Zainea Cornel USR DA
245. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 9:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro