Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 13:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 13:01

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 90/2017 pentru completarea art.139 din Legea nr.53/2003 - Codul Muncii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:247 127 39 25 16 16 6 12 6
- voturi pentru (DA):204 127 - 25 16 16 5 10 5
- voturi împotrivă (NU):39 - 39 - - - - - -
- abțineri:4 - - - - - 1 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL NU
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Viorica PNL NU
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Constantin Daniel - DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL NU
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian - DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Damian PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghe Tinel PNL NU
98. Gheorghiu Bogdan PNL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL NU
102. Ghinea Cristian USR DA
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL NU
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Hărătău Elena PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela - DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Iftimie Neculai PSD DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ionescu George PNL NU
119. Ioniță Antoneta PNL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
127. Lovin Dumitru ALDE DA
128. Lungu Tudorița PNL NU
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
138. Mihalescul Dumitru PNL NU
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mînzatu Roxana PSD DA
141. Mocanu Adrian ALDE DA
142. Mohaci Mihai PSD DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
147. Neagu Nicolae PNL NU
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL NU
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai ALDE DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Oprea Dumitru PNL NU
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Palăr Ionel PNL NU
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pau Radu - Adrian PSD DA
162. Păle Dănuț PSD DA
163. Petcu Toma-Florin ALDE DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Pop Tudor Rareș USR DA
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Mihai Valentin PSD DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
173. Preda Cezar-Florin PNL NU
174. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
175. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
176. Prună Cristina-Mădălina USR DA
177. Radu Anișoara PSD DA
178. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
179. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
180. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roman Florin-Claudiu PNL NU
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL NU
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Alexandru PSD DA
188. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
189. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
190. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Simion Lucian-Eduard PSD DA
194. Simionca Ionuț PMP DA
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
197. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Spânu Ion PSD DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
201. Stan Viorel PSD DA
202. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
203. Stancu Florinel PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Suciu Matei PSD DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL NU
216. Șotcan Theodora PSD DA
217. Șovăială Constantin PNL NU
218. Ștefan Ion PNL NU
219. Ștefan Viorel PSD DA
220. Tabugan Ion ALDE DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Teiș Alina PSD DA
223. Terea Ioan PSD DA
224. Tîlvăr Angel PSD DA
225. Todor Adrian PSD DA
226. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
227. Toma Ilie PSD DA
228. Tripa Florin-Dan PSD DA
229. Tudor Beatrice PSD DA
230. Turcan Raluca PNL NU
231. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
232. Tușa Adriana Diana PSD DA
233. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
234. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
235. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
236. Velcea Nicolae PSD DA
237. Vexler Silviu Minoritati DA
238. Vișan George-Gabriel PSD DA
239. Vîrză Mihăiță PSD DA
240. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
241. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
242. Vosganian Varujan ALDE DA
243. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Zainea Cornel USR DA
246. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 14:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro