Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 13:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 13:01

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 62/2017 pentru completarea art.2 din Legea nr.17/2000 privind asistența socială a persoanelor vârstnice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:246 126 40 25 16 15 6 13 5
- voturi pentru (DA):245 126 39 25 16 15 6 13 5
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Constantin Daniel - DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian - DA
73. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Ghinea Cristian USR DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Gudu Vasile PNL DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Hărătău Elena PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela - DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Jivan Luminița-Maria PSD DA
122. Korodi Attila UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Lovin Dumitru ALDE DA
127. Lungu Tudorița PNL DA
128. Lupașcu Costel PSD DA
129. Lupescu Dumitru USR DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Mihalescul Dumitru PNL DA
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Mocanu Adrian ALDE DA
140. Mohaci Mihai PSD DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neagu Nicolae PNL DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL DA
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Mihai ALDE DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oprea Dumitru PNL DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Palăr Ionel PNL NU
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP DA
160. Pau Radu - Adrian PSD DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petcu Toma-Florin ALDE DA
163. Petrea Gabriel PSD DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
166. Plumb Rovana PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR DA
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Mihai Valentin PSD DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
173. Preda Cezar-Florin PNL DA
174. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
175. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
176. Prună Cristina-Mădălina USR DA
177. Radu Anișoara PSD DA
178. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
179. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roman Florin-Claudiu PNL DA
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Alexandru PSD DA
188. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
189. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
190. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Simion Lucian-Eduard PSD DA
194. Simionca Ionuț PMP DA
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
197. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Spânu Ion PSD DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
201. Stan Viorel PSD DA
202. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
203. Stancu Florinel PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Suciu Matei PSD DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL DA
216. Șotcan Theodora PSD DA
217. Șovăială Constantin PNL DA
218. Ștefan Ion PNL DA
219. Ștefan Viorel PSD DA
220. Tabugan Ion ALDE DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Teiș Alina PSD DA
223. Terea Ioan PSD DA
224. Tîlvăr Angel PSD DA
225. Todor Adrian PSD DA
226. Toma Ilie PSD DA
227. Tripa Florin-Dan PSD DA
228. Tudor Beatrice PSD DA
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
231. Tușa Adriana Diana PSD DA
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
233. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Velcea Nicolae PSD DA
236. Vexler Silviu Minoritati DA
237. Vișan George-Gabriel PSD DA
238. Vîrză Mihăiță PSD DA
239. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
240. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
241. Vosganian Varujan ALDE DA
242. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
243. Weber Mihai PSD DA
244. Zainea Cornel USR DA
245. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 12:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro