Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 13:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 13:02

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 648/2015 privind primul loc de muncă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:246 126 40 25 16 14 6 13 6
- voturi pentru (DA):213 126 39 - 16 13 5 13 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:33 - 1 25 - 1 1 - 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Barna Ilie Dan USR Abținere
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR Abținere
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Constantin Daniel - Abținere
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
68. Dehelean Silviu USR Abținere
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian - Abținere
73. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR Abținere
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gherman Dumitru PSD DA
99. Ghilea Găvrilă PNL DA
100. Ghinea Cristian USR Abținere
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
103. Gudu Vasile PNL DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Hărătău Elena PSD DA
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Huncă Mihaela - Abținere
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Iftimie Neculai PSD DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
116. Ionescu George PNL DA
117. Ioniță Antoneta PNL DA
118. Iordache Florin PSD DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lungu Tudorița PNL DA
127. Lupașcu Costel PSD DA
128. Lupescu Dumitru USR Abținere
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
136. Mihalescul Dumitru PNL DA
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Mocanu Adrian ALDE DA
140. Mohaci Mihai PSD DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
145. Neagu Nicolae PNL DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL DA
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Mihai ALDE DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oprea Dumitru PNL DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pau Radu - Adrian PSD DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
165. Plumb Rovana PSD DA
166. Pop Tudor Rareș USR Abținere
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Mihai Valentin PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
171. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
172. Preda Cezar-Florin PNL DA
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
174. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
175. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
176. Radu Anișoara PSD DA
177. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
179. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Romanescu Cristinel PNL DA
185. Roșca Lucreția PSD DA
186. Rotaru Alexandru PSD DA
187. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
188. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
189. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Simion Lucian-Eduard PSD DA
193. Simionca Ionuț PMP DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Spânu Ion PSD DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
200. Stan Viorel PSD DA
201. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
202. Stancu Florinel PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Suciu Matei PSD DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șarapatin Elvira PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șovăială Constantin PNL DA
217. Ștefan Ion PNL DA
218. Ștefan Viorel PSD DA
219. Tabugan Ion ALDE DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Teiș Alina PSD DA
222. Terea Ioan PSD DA
223. Tîlvăr Angel PSD DA
224. Todor Adrian PSD DA
225. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
226. Toma Ilie PSD DA
227. Tripa Florin-Dan PSD DA
228. Tudor Beatrice PSD DA
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
231. Tușa Adriana Diana PSD DA
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
233. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Velcea Nicolae PSD DA
236. Vexler Silviu Minoritati DA
237. Vișan George-Gabriel PSD DA
238. Vîrză Mihăiță PSD DA
239. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
240. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
241. Vosganian Varujan ALDE DA
242. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
243. Weber Mihai PSD DA
244. Zainea Cornel USR Abținere
245. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 22:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro