Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 13:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 13:02

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 275/2016 pentru modificarea și completarea art.52 din Legea nr.208/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:249 128 40 25 16 14 7 13 6
- voturi pentru (DA):178 128 1 9 15 14 - 11 -
- voturi împotrivă (NU):69 - 39 16 1 - 7 1 5
- abțineri:2 - - - - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP NU
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL NU
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Viorica PNL NU
51. Chichirău Cosette-Paula USR NU
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP NU
60. Constantin Daniel - NU
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL NU
69. Dan Nicușor Daniel USR NU
70. Dehelean Silviu USR NU
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian - NU
75. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL NU
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Tinel PNL NU
99. Gheorghiu Bogdan PNL NU
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL NU
103. Ghinea Cristian USR NU
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL NU
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Hărătău Elena PSD DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huncă Mihaela - NU
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR NU
119. Ionescu George PNL NU
120. Ioniță Antoneta PNL NU
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Jivan Luminița-Maria PSD DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL NU
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Lupescu Dumitru USR DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
139. Mihalescul Dumitru PNL NU
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocanu Adrian ALDE DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
148. Neagu Nicolae PNL NU
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL NU
151. Nicolae Andrei PSD DA
152. Nicolicea Eugen PSD DA
153. Nistor Laurențiu PSD DA
154. Niță Mihai ALDE DA
155. Niță Nicu PSD DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oprea Dumitru PNL NU
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Palăr Ionel PNL NU
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP NU
163. Pau Radu - Adrian PSD DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrea Gabriel PSD DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
169. Plumb Rovana PSD DA
170. Pop Tudor Rareș USR NU
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Mihai Valentin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
175. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
176. Preda Cezar-Florin PNL NU
177. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
179. Prună Cristina-Mădălina USR DA
180. Radu Anișoara PSD DA
181. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
183. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
184. Răduț Violeta PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
186. Roman Florin-Claudiu PNL NU
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Romanescu Cristinel PNL NU
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Alexandru PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
193. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
194. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Simion Lucian-Eduard PSD DA
197. Simionca Ionuț PMP NU
198. Simonis Alfred - Robert PSD DA
199. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
200. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
201. Solomon Adrian PSD DA
202. Spânu Ion PSD DA
203. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
204. Stan Viorel PSD DA
205. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
206. Stancu Florinel PSD DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Alexandru PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Suciu Matei PSD DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șarapatin Elvira PSD DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șișcu George PNL NU
219. Șotcan Theodora PSD DA
220. Șovăială Constantin PNL NU
221. Ștefan Ion PNL NU
222. Ștefan Viorel PSD DA
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Teiș Alina PSD DA
225. Terea Ioan PSD DA
226. Tîlvăr Angel PSD DA
227. Todor Adrian PSD DA
228. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
229. Toma Ilie PSD DA
230. Tripa Florin-Dan PSD DA
231. Tudor Beatrice PSD DA
232. Turcan Raluca PNL NU
233. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
236. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
237. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
238. Velcea Nicolae PSD DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vișan George-Gabriel PSD DA
241. Vîrză Mihăiță PSD DA
242. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
243. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
244. Vosganian Varujan ALDE DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zainea Cornel USR NU
248. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 8:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro