Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 13:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 13:06

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 490/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.448 din 6 decembrie 2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:244 126 40 24 15 14 7 12 6
- voturi pentru (DA):188 126 - 22 15 12 - 9 4
- voturi împotrivă (NU):48 - 40 - - - 7 1 -
- abțineri:8 - - 2 - 2 - 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL NU
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Viorica PNL NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Constantin Daniel - DA
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR Abținere
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian - DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
73. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Florea Damian PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
95. Gheorghe Tinel PNL NU
96. Gheorghiu Bogdan PNL NU
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gherman Dumitru PSD DA
99. Ghilea Găvrilă PNL NU
100. Ghinea Cristian USR DA
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
103. Gudu Vasile PNL NU
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Hărătău Elena PSD DA
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Huncă Mihaela - Abținere
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Iftimie Neculai PSD DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George PNL NU
117. Ioniță Antoneta PNL NU
118. Iordache Florin PSD DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lungu Tudorița PNL NU
127. Lupașcu Costel PSD DA
128. Lupescu Dumitru USR DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
136. Mihalescul Dumitru PNL NU
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mocanu Adrian ALDE DA
139. Mohaci Mihai PSD DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
144. Neagu Nicolae PNL NU
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL NU
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Mihai ALDE DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oprea Dumitru PNL NU
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Palăr Ionel PNL NU
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP NU
159. Pau Radu - Adrian PSD DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
165. Plumb Rovana PSD DA
166. Pop Tudor Rareș USR DA
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Mihai Valentin PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
171. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
172. Preda Cezar-Florin PNL NU
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
174. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Radu Anișoara PSD DA
177. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
179. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL NU
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Romanescu Cristinel PNL NU
185. Roșca Lucreția PSD DA
186. Rotaru Alexandru PSD DA
187. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
188. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
189. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Simion Lucian-Eduard PSD DA
193. Simionca Ionuț PMP NU
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Spânu Ion PSD DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
200. Stan Viorel PSD DA
201. Stancu Florinel PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Suciu Matei PSD DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
209. Szabó Ödön UDMR DA
210. Șarapatin Elvira PSD DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șișcu George PNL NU
214. Șotcan Theodora PSD DA
215. Șovăială Constantin PNL NU
216. Ștefan Ion PNL NU
217. Ștefan Viorel PSD DA
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
219. Teiș Alina PSD DA
220. Terea Ioan PSD DA
221. Tîlvăr Angel PSD DA
222. Todor Adrian PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
224. Toma Ilie PSD DA
225. Tripa Florin-Dan PSD DA
226. Tudor Beatrice PSD DA
227. Turcan Raluca PNL NU
228. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
232. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
233. Velcea Nicolae PSD DA
234. Vexler Silviu Minoritati DA
235. Vișan George-Gabriel PSD DA
236. Vîrză Mihăiță PSD DA
237. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
238. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
239. Vosganian Varujan ALDE Abținere
240. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
241. Weber Mihai PSD DA
242. Zainea Cornel USR DA
243. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
244. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 decembrie 2018, 21:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro