Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2018 > 12:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 noiembrie 2018, ora 12:31

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 516/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.57/2018 pentru asigurarea continuității și decontării asistenței medicale primare prin centrele de permanență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:265 130 44 25 17 16 7 14 12
- voturi pentru (DA):264 130 43 25 17 16 7 14 12
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Constantin Daniel - DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dan Nicușor Daniel USR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus - DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian - DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Damian PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Ghinea Cristian USR DA
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Goga Octavian PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Hărătău Elena PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela - DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Ioniță Antoneta PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Lovin Dumitru ALDE DA
135. Lungu Tudorița PNL DA
136. Lupașcu Costel PSD DA
137. Lupescu Dumitru USR DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
145. Mihalescul Dumitru PNL DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mînzatu Roxana PSD DA
148. Mocanu Adrian ALDE DA
149. Mohaci Mihai PSD DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Oprea Dumitru PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pașcan Emil-Marius PMP DA
170. Pau Radu - Adrian PSD DA
171. Păle Dănuț PSD DA
172. Petcu Toma-Florin ALDE DA
173. Petrea Gabriel PSD DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Petric Octavian PSD DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Podașcă Gabriela-Maria - DA
180. Ponta Victor-Viorel - DA
181. Pop Tudor Rareș USR DA
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Mihai Valentin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
186. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
187. Preda Cezar-Florin PNL NU
188. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Radu Anișoara PSD DA
193. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
194. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Romanescu Cristinel PNL DA
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Alexandru PSD DA
203. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
205. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Simion Lucian-Eduard PSD DA
209. Simionca Ionuț PMP DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
216. Stan Viorel PSD DA
217. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
218. Stancu Florinel PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șișcu George PNL DA
231. Șotcan Theodora PSD DA
232. Șovăială Constantin PNL DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Tabugan Ion ALDE DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Teiș Alina PSD DA
237. Terea Ioan PSD DA
238. Tîlvăr Angel PSD DA
239. Todor Adrian PSD DA
240. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
241. Toma Ilie PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Tripa Florin-Dan PSD DA
244. Tudor Beatrice PSD DA
245. Turcan Raluca PNL DA
246. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
247. Tușa Adriana Diana PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Varga Vasile PNL DA
251. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
252. Vass Levente UDMR DA
253. Văcaru Alin Vasile - DA
254. Velcea Nicolae PSD DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vîrză Mihăiță PSD DA
258. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
260. Vosganian Varujan ALDE DA
261. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zainea Cornel USR DA
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 aprilie 2019, 17:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro