Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 16:41 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 16:41

Subiect vot: Scoaterea de pe ordinea de zi a punctului 7
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:154 64 34 20 13 7 7 7 2
- voturi pentru (DA):64 - 34 20 - 1 7 - 2
- voturi împotrivă (NU):90 64 - - 13 6 - 7 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Benkő Erika UDMR NU
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Cobuz Maricela PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Cosma Lavinia-Corina USR DA
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
37. Cristache Cătălin PMP DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR NU
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Dinu Cristina-Elena PSD NU
43. Dobre Victor Paul PNL DA
44. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
46. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
47. Drulă Cătălin USR DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR NU
50. Farago Petru UDMR NU
51. Florea Damian PSD NU
52. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
53. Furic Iarco Minoritati NU
54. Gavrilă Camelia PSD NU
55. Georgescu Nicolae PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gheorghe Tinel PNL DA
58. Gheorghiu Bogdan PNL DA
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Gilia Claudia PSD NU
61. Giugea Nicolae PNL DA
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
63. Halici Nicușor PSD NU
64. Hărătău Elena PSD NU
65. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
66. Ion Stelian-Cristian USR DA
67. Ioniță Antoneta PNL DA
68. Iordache Florin PSD NU
69. Itu Cornel PSD NU
70. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
71. Korodi Attila UDMR NU
72. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
73. Lazăr Sorin PSD NU
74. Longher Victoria Minoritati NU
75. Lovin Dumitru ALDE NU
76. Lungu Tudorița PNL DA
77. Lupașcu Costel PSD NU
78. Lupescu Dumitru USR DA
79. Macovei Silviu Nicu PSD NU
80. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
81. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
82. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
83. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
84. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
85. Movilă Petru PMP DA
86. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
87. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
88. Neagu Nicolae PNL DA
89. Neață Eugen PSD NU
90. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
91. Nicolicea Eugen PSD NU
92. Nistor Laurențiu PSD NU
93. Niță Mihai ALDE NU
94. Niță Nicu PSD NU
95. Nosa Iuliu PSD NU
96. Olar Corneliu PNL DA
97. Oprea Dumitru PNL DA
98. Palăr Ionel PNL DA
99. Pană Adriana-Doina PSD NU
100. Pașcan Emil-Marius PMP DA
101. Păle Dănuț PSD NU
102. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
103. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
104. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
105. Pop Andrei PSD NU
106. Pop Georgian PSD NU
107. Pop Tudor Rareș USR DA
108. Popa Florin PSD NU
109. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
110. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
111. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
112. Presură Alexandra PSD NU
113. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
114. Prună Cristina-Mădălina USR DA
115. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
116. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
117. Răduț Violeta PSD NU
118. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
119. Roman Ioan Sorin PSD NU
120. Romanescu Cristinel PNL DA
121. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
122. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
123. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
124. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
125. Simionca Ionuț PMP DA
126. Simonis Alfred - Robert PSD NU
127. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
128. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
129. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
130. Stancu Florinel PSD NU
131. Stănescu Alexandru PSD NU
132. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
133. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
134. Șarapatin Elvira PSD NU
135. Șotcan Theodora PSD NU
136. Ștefan Ion PNL DA
137. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
138. Teiș Alina PSD NU
139. Terea Ioan PSD NU
140. Toma Ilie PSD NU
141. Trăilă Cristina PNL DA
142. Turcan Raluca PNL DA
143. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
144. Varga Vasile PNL DA
145. Vasile Daniel Minoritati NU
146. Vass Levente UDMR NU
147. Velcea Nicolae PSD NU
148. Vișan George-Gabriel PSD NU
149. Vîrză Mihăiță PSD NU
150. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
151. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
152. Zainea Cornel USR DA
153. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
154. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 2:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro