Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 16:41 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 16:41

Subiect vot: Scoaterea de pe ordinea de zi a punctului 8
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:164 68 35 21 13 8 7 9 3
- voturi pentru (DA):67 - 35 21 - 1 7 - 3
- voturi împotrivă (NU):96 68 - - 13 6 - 9 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benedek Zacharie UDMR NU
15. Benkő Erika UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bontea Vlad PSD NU
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Bulai Iulian USR DA
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Burciu Cristina PSD NU
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Ciocan Dan PSD NU
37. Cîtea Vasile PSD NU
38. Cobuz Maricela PSD NU
39. Cocoș Vasile PSD NU
40. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
41. Cosma Lavinia-Corina USR DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
43. Cristache Cătălin PMP DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR NU
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
46. Cupă Ion ALDE NU
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD NU
50. Dobre Victor Paul PNL DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
54. Drulă Cătălin USR DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR NU
57. Farago Petru UDMR NU
58. Florea Damian PSD NU
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
60. Furic Iarco Minoritati NU
61. Gavrilă Camelia PSD NU
62. Găină Mihăiță PSD NU
63. Georgescu Nicolae PSD NU
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
65. Gheorghe Tinel PNL DA
66. Gheorghiu Bogdan PNL DA
67. Ghilea Găvrilă PNL DA
68. Gilia Claudia PSD NU
69. Giugea Nicolae PNL DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
71. Halici Nicușor PSD NU
72. Hărătău Elena PSD NU
73. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
74. Ion Stelian-Cristian USR DA
75. Ioniță Antoneta PNL DA
76. Iordache Florin PSD NU
77. Itu Cornel PSD NU
78. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
79. Korodi Attila UDMR NU
80. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
81. Lazăr Sorin PSD NU
82. Longher Victoria Minoritati NU
83. Lovin Dumitru ALDE NU
84. Lungu Tudorița PNL DA
85. Lupașcu Costel PSD NU
86. Lupescu Dumitru USR DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD NU
88. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
89. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
91. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
92. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
93. Movilă Petru PMP DA
94. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
96. Neagu Nicolae PNL DA
97. Neață Eugen PSD NU
98. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
99. Nicolicea Eugen PSD NU
100. Nistor Laurențiu PSD NU
101. Niță Mihai ALDE NU
102. Niță Nicu PSD NU
103. Nosa Iuliu PSD NU
104. Olar Corneliu PNL DA
105. Oprea Dumitru PNL DA
106. Oprișcan Mihai Doru ALDE -
107. Palăr Ionel PNL DA
108. Pambuccian Varujan Minoritati NU
109. Pană Adriana-Doina PSD NU
110. Pașcan Emil-Marius PMP DA
111. Păle Dănuț PSD NU
112. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
114. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
115. Pop Andrei PSD NU
116. Pop Georgian PSD NU
117. Pop Tudor Rareș USR DA
118. Popa Florin PSD NU
119. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
120. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
121. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
122. Presură Alexandra PSD NU
123. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
124. Prună Cristina-Mădălina USR DA
125. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
126. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
127. Răduț Violeta PSD NU
128. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
129. Roman Ioan Sorin PSD NU
130. Romanescu Cristinel PNL DA
131. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
132. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
133. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
134. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
135. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
136. Simonis Alfred - Robert PSD NU
137. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
138. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
139. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
140. Stancu Florinel PSD NU
141. Stănescu Alexandru PSD NU
142. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
143. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
144. Șarapatin Elvira PSD NU
145. Șotcan Theodora PSD NU
146. Ștefan Ion PNL DA
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
148. Teiș Alina PSD NU
149. Terea Ioan PSD NU
150. Toma Ilie PSD NU
151. Trăilă Cristina PNL DA
152. Turcan Raluca PNL DA
153. Varga Vasile PNL DA
154. Vasile Daniel Minoritati NU
155. Vass Levente UDMR NU
156. Velcea Nicolae PSD NU
157. Vexler Silviu Minoritati NU
158. Vișan George-Gabriel PSD NU
159. Vîrză Mihăiță PSD NU
160. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
161. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
162. Zainea Cornel USR DA
163. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 19:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro