Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 16:42 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 16:42

Subiect vot: Scoaterea de pe ordinea de zi a punctului 19
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:157 66 36 20 12 7 6 7 3
- voturi pentru (DA):66 - 36 20 - 1 6 - 3
- voturi împotrivă (NU):91 66 - - 12 6 - 7 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benedek Zacharie UDMR NU
15. Benkő Erika UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bontea Vlad PSD NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
28. Bulai Iulian USR DA
29. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
30. Burciu Cristina PSD NU
31. Calista Mara-Daniela PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Cobuz Maricela PSD NU
38. Cocoș Vasile PSD NU
39. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR NU
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
44. Cupă Ion ALDE NU
45. Cupșa Ioan PNL DA
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Dinu Cristina-Elena PSD NU
48. Dobre Victor Paul PNL DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
51. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
52. Drulă Cătălin USR DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR NU
55. Farago Petru UDMR NU
56. Florea Damian PSD NU
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
58. Gavrilă Camelia PSD NU
59. Găină Mihăiță PSD NU
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Tinel PNL DA
62. Gheorghiu Bogdan PNL DA
63. Ghilea Găvrilă PNL DA
64. Gilia Claudia PSD NU
65. Giugea Nicolae PNL DA
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
67. Halici Nicușor PSD NU
68. Hărătău Elena PSD NU
69. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
70. Ion Stelian-Cristian USR DA
71. Ioniță Antoneta PNL DA
72. Iordache Florin PSD NU
73. Itu Cornel PSD NU
74. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
75. Korodi Attila UDMR NU
76. Lazăr Sorin PSD NU
77. Lovin Dumitru ALDE NU
78. Lungu Tudorița PNL DA
79. Lupașcu Costel PSD NU
80. Lupescu Dumitru USR DA
81. Macovei Silviu Nicu PSD NU
82. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
83. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
84. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
85. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
87. Movilă Petru PMP DA
88. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
89. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
90. Neagu Nicolae PNL DA
91. Neață Eugen PSD NU
92. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
93. Nicolicea Eugen PSD NU
94. Nistor Laurențiu PSD NU
95. Niță Mihai ALDE NU
96. Niță Nicu PSD NU
97. Nosa Iuliu PSD NU
98. Oprea Dumitru PNL DA
99. Palăr Ionel PNL DA
100. Pambuccian Varujan Minoritati NU
101. Pană Adriana-Doina PSD NU
102. Pașcan Emil-Marius PMP DA
103. Păle Dănuț PSD NU
104. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
105. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
106. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
107. Pop Andrei PSD NU
108. Pop Georgian PSD NU
109. Pop Tudor Rareș USR DA
110. Popa Florin PSD NU
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
112. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
113. Popescu Pavel PNL DA
114. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
115. Presură Alexandra PSD NU
116. Prună Cristina-Mădălina USR DA
117. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
118. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
119. Răduț Violeta PSD NU
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
121. Roman Ioan Sorin PSD NU
122. Romanescu Cristinel PNL DA
123. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
124. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
125. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
126. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
127. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
128. Simonis Alfred - Robert PSD NU
129. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
130. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
131. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
132. Stancu Florinel PSD NU
133. Stănescu Alexandru PSD NU
134. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
135. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
136. Șarapatin Elvira PSD NU
137. Șișcu George PNL DA
138. Șotcan Theodora PSD NU
139. Ștefan Ion PNL DA
140. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
141. Teiș Alina PSD NU
142. Terea Ioan PSD NU
143. Toma Ilie PSD NU
144. Trăilă Cristina PNL DA
145. Turcan Raluca PNL DA
146. Varga Vasile PNL DA
147. Vasile Daniel Minoritati NU
148. Vass Levente UDMR NU
149. Velcea Nicolae PSD NU
150. Vexler Silviu Minoritati NU
151. Vișan George-Gabriel PSD NU
152. Vîrză Mihăiță PSD NU
153. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
154. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
155. Zainea Cornel USR DA
156. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 februarie 2019, 1:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro