Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 16:43 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 16:43

Subiect vot: Introducerea pe ordinea de zi a recomandarii Comisiei de la Venetia la nr. crt. 4 indice 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:160 66 36 21 12 7 8 8 2
- voturi pentru (DA):68 - 36 21 - 1 8 - 2
- voturi împotrivă (NU):80 66 - - - 6 - 8 -
- abțineri:12 - - - 12 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Apjok Norbert UDMR Abținere
6. Babuș Radu PSD NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benedek Zacharie UDMR Abținere
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Benkő Erika UDMR Abținere
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bontea Vlad PSD NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
28. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
29. Burciu Cristina PSD NU
30. Calista Mara-Daniela PNL DA
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Ciocan Dan PSD NU
35. Cîtea Vasile PSD NU
36. Cobuz Maricela PSD NU
37. Cocoș Vasile PSD NU
38. Codreanu Constantin PMP DA
39. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Cristache Cătălin PMP DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
45. Cupă Ion ALDE NU
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Dehelean Silviu USR DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD NU
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
52. Drulă Cătălin USR DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
55. Farago Petru UDMR Abținere
56. Florea Damian PSD NU
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
58. Furic Iarco Minoritati NU
59. Gavrilă Camelia PSD NU
60. Găină Mihăiță PSD NU
61. Georgescu Nicolae PSD NU
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
63. Gheorghe Tinel PNL DA
64. Gheorghiu Bogdan PNL DA
65. Ghilea Găvrilă PNL DA
66. Gilia Claudia PSD NU
67. Giugea Nicolae PNL DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
69. Halici Nicușor PSD NU
70. Hărătău Elena PSD NU
71. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
72. Ion Stelian-Cristian USR DA
73. Ioniță Antoneta PNL DA
74. Iordache Florin PSD NU
75. Itu Cornel PSD NU
76. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
77. Korodi Attila UDMR Abținere
78. Lazăr Sorin PSD NU
79. Lovin Dumitru ALDE NU
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupașcu Costel PSD NU
82. Lupescu Dumitru USR DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD NU
84. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
85. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
86. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
87. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
89. Movilă Petru PMP DA
90. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
92. Neagu Nicolae PNL DA
93. Neață Eugen PSD NU
94. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
95. Nicolicea Eugen PSD NU
96. Nistor Laurențiu PSD NU
97. Niță Mihai ALDE NU
98. Niță Nicu PSD NU
99. Nosa Iuliu PSD NU
100. Oprea Dumitru PNL DA
101. Palăr Ionel PNL DA
102. Pambuccian Varujan Minoritati NU
103. Pană Adriana-Doina PSD NU
104. Pașcan Emil-Marius PMP DA
105. Păle Dănuț PSD NU
106. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
107. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
108. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
109. Pop Georgian PSD NU
110. Pop Tudor Rareș USR DA
111. Popa Florin PSD NU
112. Popa Mihai Valentin PSD NU
113. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
114. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
115. Popescu Pavel PNL DA
116. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
117. Presură Alexandra PSD NU
118. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
119. Prună Cristina-Mădălina USR DA
120. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
121. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
122. Răduț Violeta PSD NU
123. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
124. Roman Ioan Sorin PSD NU
125. Romanescu Cristinel PNL DA
126. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
127. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
128. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
129. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
130. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
131. Simonis Alfred - Robert PSD NU
132. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
133. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
134. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
135. Stancu Florinel PSD NU
136. Stănescu Alexandru PSD NU
137. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
138. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
139. Șarapatin Elvira PSD NU
140. Șișcu George PNL DA
141. Șotcan Theodora PSD NU
142. Ștefan Ion PNL DA
143. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
144. Teiș Alina PSD NU
145. Terea Ioan PSD NU
146. Toma Ilie PSD NU
147. Trăilă Cristina PNL DA
148. Turcan Raluca PNL DA
149. Varga Vasile PNL DA
150. Vasile Daniel Minoritati NU
151. Vass Levente UDMR Abținere
152. Velcea Nicolae PSD NU
153. Vexler Silviu Minoritati NU
154. Vișan George-Gabriel PSD NU
155. Vîrză Mihăiță PSD NU
156. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
157. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
158. Zainea Cornel USR DA
159. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 2:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro