Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 16:43 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 16:43

Subiect vot: Introducerea pe ordinea de zi a expertizei Comisiei de la Venetia la nr. crt. 4 indice 2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:162 69 35 21 11 7 9 7 3
- voturi pentru (DA):69 - 35 21 - 1 9 - 3
- voturi împotrivă (NU):83 69 - - 1 6 - 7 -
- abțineri:10 - - - 10 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Apjok Norbert UDMR Abținere
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benedek Zacharie UDMR Abținere
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Benkő Erika UDMR Abținere
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD NU
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Burciu Cristina PSD NU
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Ciocan Dan PSD NU
37. Cîtea Vasile PSD NU
38. Cobuz Maricela PSD NU
39. Cocoș Vasile PSD NU
40. Codreanu Constantin PMP DA
41. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
42. Cosma Lavinia-Corina USR DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristache Cătălin PMP DA
45. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
47. Cupă Ion ALDE NU
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD NU
51. Dobre Victor Paul PNL DA
52. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
54. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
55. Drulă Cătălin USR DA
56. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR NU
58. Farago Petru UDMR Abținere
59. Florea Damian PSD NU
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
61. Gavrilă Camelia PSD NU
62. Găină Mihăiță PSD NU
63. Georgescu Nicolae PSD NU
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
65. Gheorghe Tinel PNL DA
66. Gheorghiu Bogdan PNL DA
67. Ghilea Găvrilă PNL DA
68. Gilia Claudia PSD NU
69. Giugea Nicolae PNL DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
71. Halici Nicușor PSD NU
72. Hărătău Elena PSD NU
73. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
74. Ion Stelian-Cristian USR DA
75. Ioniță Antoneta PNL DA
76. Iordache Florin PSD NU
77. Itu Cornel PSD NU
78. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
79. Korodi Attila UDMR Abținere
80. Lazăr Sorin PSD NU
81. Lovin Dumitru ALDE NU
82. Lungu Tudorița PNL DA
83. Lupașcu Costel PSD NU
84. Lupescu Dumitru USR DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD NU
86. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
87. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
88. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
89. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
90. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
91. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
92. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
93. Neagu Nicolae PNL DA
94. Neață Eugen PSD NU
95. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
96. Nicolicea Eugen PSD NU
97. Nistor Laurențiu PSD NU
98. Niță Mihai ALDE NU
99. Niță Nicu PSD NU
100. Nosa Iuliu PSD NU
101. Oprea Dumitru PNL DA
102. Palăr Ionel PNL DA
103. Pambuccian Varujan Minoritati NU
104. Pană Adriana-Doina PSD NU
105. Pașcan Emil-Marius PMP DA
106. Păle Dănuț PSD NU
107. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
109. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
110. Pop Andrei PSD NU
111. Pop Georgian PSD NU
112. Pop Tudor Rareș USR DA
113. Popa Florin PSD NU
114. Popa Mihai Valentin PSD NU
115. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
116. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
117. Popescu Pavel PNL DA
118. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
119. Preda Cezar-Florin PNL DA
120. Presură Alexandra PSD NU
121. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
122. Prună Cristina-Mădălina USR DA
123. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
124. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
125. Răduț Violeta PSD NU
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
127. Roman Ioan Sorin PSD NU
128. Romanescu Cristinel PNL DA
129. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
130. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
131. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD NU
133. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
134. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
135. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
136. Stancu Florinel PSD NU
137. Stănescu Alexandru PSD NU
138. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
139. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
140. Șarapatin Elvira PSD NU
141. Șișcu George PNL DA
142. Șotcan Theodora PSD NU
143. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
144. Teiș Alina PSD NU
145. Terea Ioan PSD NU
146. Toma Ilie PSD NU
147. Tomac Eugen PMP DA
148. Trăilă Cristina PNL DA
149. Turcan Raluca PNL DA
150. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
151. Varga Vasile PNL DA
152. Vasile Daniel Minoritati NU
153. Vass Levente UDMR Abținere
154. Velcea Nicolae PSD NU
155. Vexler Silviu Minoritati NU
156. Vișan George-Gabriel PSD NU
157. Vîrză Mihăiță PSD NU
158. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
159. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
160. Zainea Cornel USR DA
161. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 13:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro