Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 16:46 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 16:46

Subiect vot: Pl-x 524/2018 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:172 70 38 21 15 7 9 10 2
- voturi pentru (DA):109 70 - 1 15 6 7 10 -
- voturi împotrivă (NU):63 - 38 20 - 1 2 - 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR NU
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL NU
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cobuz Maricela PSD DA
40. Cocoș Vasile PSD DA
41. Codreanu Constantin PMP DA
42. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
43. Cosma Lavinia-Corina USR NU
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
45. Cristache Cătălin PMP NU
46. Csép Éva-Andrea UDMR DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Cupșa Ioan PNL NU
50. Dehelean Silviu USR NU
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Dobre Victor Paul PNL NU
53. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
55. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
56. Drulă Cătălin USR NU
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Farago Petru UDMR DA
61. Florea Damian PSD DA
62. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
63. Furic Iarco Minoritati DA
64. Gavrilă Camelia PSD DA
65. Găină Mihăiță PSD DA
66. Georgescu Nicolae PSD DA
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
68. Gheorghe Tinel PNL NU
69. Gheorghiu Bogdan PNL NU
70. Gherman Dumitru PSD DA
71. Ghilea Găvrilă PNL NU
72. Gilia Claudia PSD DA
73. Giugea Nicolae PNL NU
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Gudu Vasile PNL NU
76. Halici Nicușor PSD DA
77. Hărătău Elena PSD DA
78. Ion Stelian-Cristian USR DA
79. Ioniță Antoneta PNL NU
80. Iordache Florin PSD DA
81. Itu Cornel PSD DA
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
83. Korodi Attila UDMR DA
84. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
85. Lazăr Sorin PSD DA
86. Longher Victoria Minoritati DA
87. Lovin Dumitru ALDE DA
88. Lungu Tudorița PNL NU
89. Lupașcu Costel PSD DA
90. Lupescu Dumitru USR NU
91. Macovei Silviu Nicu PSD DA
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
95. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
97. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
99. Neagu Nicolae PNL NU
100. Neață Eugen PSD DA
101. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
102. Nicolicea Eugen PSD DA
103. Nistor Laurențiu PSD DA
104. Niță Mihai ALDE DA
105. Niță Nicu PSD DA
106. Nosa Iuliu PSD DA
107. Olar Corneliu PNL NU
108. Oprea Dumitru PNL NU
109. Palăr Ionel PNL NU
110. Pambuccian Varujan Minoritati DA
111. Pană Adriana-Doina PSD DA
112. Pașcan Emil-Marius PMP DA
113. Păle Dănuț PSD DA
114. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
115. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
116. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
117. Pop Andrei PSD DA
118. Pop Georgian PSD DA
119. Pop Tudor Rareș USR NU
120. Popa Florin PSD DA
121. Popa Mihai Valentin PSD DA
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
123. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
124. Popescu Pavel PNL NU
125. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
126. Preda Cezar-Florin PNL NU
127. Presură Alexandra PSD DA
128. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
129. Prună Cristina-Mădălina USR NU
130. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
131. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
132. Răduț Violeta PSD DA
133. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
134. Roman Ioan Sorin PSD DA
135. Romanescu Cristinel PNL NU
136. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
137. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
138. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
139. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
140. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
141. Simonis Alfred - Robert PSD DA
142. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
143. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
144. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
145. Stancu Florinel PSD DA
146. Stănescu Alexandru PSD DA
147. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
148. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
149. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
150. Șarapatin Elvira PSD DA
151. Șișcu George PNL NU
152. Șotcan Theodora PSD DA
153. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
154. Teiș Alina PSD DA
155. Terea Ioan PSD DA
156. Toma Ilie PSD DA
157. Tomac Eugen PMP DA
158. Trăilă Cristina PNL NU
159. Turcan Raluca PNL NU
160. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
161. Varga Vasile PNL NU
162. Vasile Daniel Minoritati DA
163. Vass Levente UDMR DA
164. Velcea Nicolae PSD DA
165. Vexler Silviu Minoritati DA
166. Vișan George-Gabriel PSD DA
167. Vîrză Mihăiță PSD DA
168. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
170. Zainea Cornel USR NU
171. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 16:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro