Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 16:47 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 16:47

Subiect vot: Ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:162 68 30 21 15 7 7 11 3
- voturi pentru (DA):107 68 1 - 15 6 5 10 2
- voturi împotrivă (NU):51 - 28 21 - 1 - - 1
- abțineri:2 - 1 - - - 1 - -
- nu au votat:2 - - - - - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR NU
29. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calista Mara-Daniela PNL NU
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL NU
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Codreanu Constantin PMP DA
39. Cosma Lavinia-Corina USR NU
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
41. Cristache Cătălin PMP DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
44. Cupă Ion ALDE DA
45. Cupșa Ioan PNL NU
46. Dehelean Silviu USR NU
47. Dinu Cristina-Elena PSD DA
48. Dobre Victor Paul PNL NU
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
52. Drulă Cătălin USR NU
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Farago Petru UDMR DA
57. Firczak Iulius Marian Minoritati -
58. Florea Damian PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Furic Iarco Minoritati DA
61. Gavrilă Camelia PSD DA
62. Găină Mihăiță PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
65. Gheorghe Tinel PNL NU
66. Gheorghiu Bogdan PNL DA
67. Gherman Dumitru PSD DA
68. Ghilea Găvrilă PNL NU
69. Gilia Claudia PSD DA
70. Giugea Nicolae PNL NU
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
72. Halici Nicușor PSD DA
73. Hărătău Elena PSD DA
74. Ion Stelian-Cristian USR NU
75. Ioniță Antoneta PNL NU
76. Iordache Florin PSD DA
77. Itu Cornel PSD DA
78. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
79. Jivan Luminița-Maria PSD DA
80. Korodi Attila UDMR DA
81. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
82. Lazăr Sorin PSD DA
83. Longher Victoria Minoritati DA
84. Lovin Dumitru ALDE DA
85. Lungu Tudorița PNL NU
86. Lupașcu Costel PSD DA
87. Lupescu Dumitru USR NU
88. Macovei Silviu Nicu PSD DA
89. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
93. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
94. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
96. Neagu Nicolae PNL NU
97. Neață Eugen PSD DA
98. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
99. Nicolicea Eugen PSD DA
100. Nistor Laurențiu PSD DA
101. Niță Mihai ALDE DA
102. Niță Nicu PSD DA
103. Nosa Iuliu PSD DA
104. Olar Corneliu PNL NU
105. Oprea Dumitru PNL Abținere
106. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
107. Oteșanu Daniela PSD DA
108. Palăr Ionel PNL NU
109. Pambuccian Varujan Minoritati DA
110. Pană Adriana-Doina PSD DA
111. Pașcan Emil-Marius PMP DA
112. Păle Dănuț PSD DA
113. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
114. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
115. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
116. Pop Georgian PSD DA
117. Pop Tudor Rareș USR NU
118. Popa Florin PSD DA
119. Popa Mihai Valentin PSD DA
120. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
121. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
122. Popescu Pavel PNL NU
123. Presură Alexandra PSD DA
124. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
125. Prună Cristina-Mădălina USR NU
126. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
127. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
128. Răduț Violeta PSD DA
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
130. Roman Ioan Sorin PSD DA
131. Romanescu Cristinel PNL NU
132. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
133. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
134. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP -
135. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
136. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
137. Simionca Ionuț PMP DA
138. Simonis Alfred - Robert PSD DA
139. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
140. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
141. Stancu Florinel PSD DA
142. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
143. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
144. Șarapatin Elvira PSD DA
145. Șișcu George PNL NU
146. Teiș Alina PSD DA
147. Terea Ioan PSD DA
148. Toma Ilie PSD DA
149. Tomac Eugen PMP DA
150. Turcan Raluca PNL NU
151. Varga Vasile PNL NU
152. Vasile Daniel Minoritati DA
153. Vass Levente UDMR DA
154. Velcea Nicolae PSD DA
155. Vexler Silviu Minoritati DA
156. Vișan George-Gabriel PSD DA
157. Vîrză Mihăiță PSD DA
158. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
159. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
160. Zainea Cornel USR NU
161. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 19:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro