Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:17 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:17

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Repetare vot - PL-x 533/2018 - Titlul legii
PL 533/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2018 privind unele măsuri pentru operaționalizarea Secției pentru investigarea infracțiunilor din justiție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:141 61 28 21 12 4 7 5 3
- voturi pentru (DA):53 - 28 21 - - 1 - 3
- voturi împotrivă (NU):81 61 - - 12 4 - 4 -
- abțineri:7 - - - - - 6 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Benkő Erika UDMR NU
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP Abținere
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Bulai Iulian USR DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE NU
30. Căciulă Aurel PSD NU
31. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR NU
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
42. Dobrovie Matei-Adrian - DA
43. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
46. Dunava Costel Neculai PSD NU
47. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR NU
49. Farago Petru UDMR NU
50. Florea Damian PSD NU
51. Gavrilă Camelia PSD NU
52. Găină Mihăiță PSD NU
53. Georgescu Nicolae PSD NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghiu Bogdan PNL DA
56. Gherman Dumitru PSD NU
57. Ghilea Găvrilă PNL DA
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
59. Gudu Vasile PNL DA
60. Hărătău Elena PSD NU
61. Iancu Marius-Ionel PSD NU
62. Ion Stelian-Cristian USR DA
63. Ioniță Antoneta PNL DA
64. Iordache Florin PSD NU
65. Itu Cornel PSD NU
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
67. Lazăr Sorin PSD NU
68. Lovin Dumitru ALDE NU
69. Lungu Tudorița PNL DA
70. Lupașcu Costel PSD NU
71. Lupescu Dumitru USR DA
72. Macovei Silviu Nicu PSD NU
73. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
74. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
75. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
76. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
77. Movilă Petru PMP Abținere
78. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
79. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
80. Neagu Nicolae PNL DA
81. Neață Eugen PSD NU
82. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
83. Nicolicea Eugen PSD NU
84. Nistor Laurențiu PSD NU
85. Niță Mihai ALDE NU
86. Niță Nicu PSD NU
87. Nosa Iuliu PSD NU
88. Olar Corneliu PNL DA
89. Oprea Dumitru PNL DA
90. Oteșanu Daniela PSD NU
91. Palăr Ionel PNL DA
92. Pambuccian Varujan Minoritati NU
93. Pană Adriana-Doina PSD NU
94. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
95. Păle Dănuț PSD NU
96. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
97. Pop Georgian PSD NU
98. Pop Tudor Rareș USR DA
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
100. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
101. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
102. Presură Alexandra PSD NU
103. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
104. Prună Cristina-Mădălina USR DA
105. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
106. Răduț Violeta PSD NU
107. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
108. Roman Ioan Sorin PSD NU
109. Romanescu Cristinel PNL DA
110. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
111. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
112. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
113. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
114. Simonis Alfred - Robert PSD NU
115. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
116. Solomon Adrian PSD NU
117. Stancu Florinel PSD NU
118. Stativă Irinel Ioan PSD NU
119. Stănescu Alexandru PSD NU
120. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
121. Șarapatin Elvira PSD NU
122. Șișcu George PNL DA
123. Șotcan Theodora PSD NU
124. Ștefan Ion PNL DA
125. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
126. Teiș Alina PSD NU
127. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
128. Toma Ilie PSD NU
129. Tomac Eugen PMP Abținere
130. Turcan Raluca PNL DA
131. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
132. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
133. Vasile Daniel Minoritati NU
134. Vass Levente UDMR NU
135. Velcea Nicolae PSD NU
136. Vișan George-Gabriel PSD NU
137. Vîrză Mihăiță PSD NU
138. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
139. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
140. Zainea Cornel USR DA
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 16:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro