Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:55 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:55

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: PL-x 542/2018 - Amendament respins 6
PL 542/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.92/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul justiției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:133 60 20 21 13 5 4 6 4
- voturi pentru (DA):49 1 20 21 - - 3 - 4
- voturi împotrivă (NU):81 59 - - 13 5 - 4 -
- abțineri:3 - - - - - 1 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE NU
30. Căciulă Aurel PSD NU
31. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
36. Cosma Lavinia-Corina USR DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Dobrovie Matei-Adrian - DA
44. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
45. Drulă Cătălin USR DA
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR NU
50. Farago Petru UDMR NU
51. Florea Damian PSD NU
52. Florea Oana-Consuela PSD NU
53. Gavrilă Camelia PSD NU
54. Găină Mihăiță PSD NU
55. Georgescu Nicolae PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
58. Halici Nicușor PSD DA
59. Hărătău Elena PSD NU
60. Iancu Marius-Ionel PSD NU
61. Ion Stelian-Cristian USR DA
62. Ioniță Antoneta PNL DA
63. Iordache Florin PSD NU
64. Itu Cornel PSD NU
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
66. Korodi Attila UDMR NU
67. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
68. Lazăr Sorin PSD NU
69. Lovin Dumitru ALDE NU
70. Lungu Tudorița PNL DA
71. Lupașcu Costel PSD NU
72. Lupescu Dumitru USR DA
73. Macovei Silviu Nicu PSD NU
74. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
75. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
76. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
77. Mînzatu Roxana PSD NU
78. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
79. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
80. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
81. Neagu Nicolae PNL DA
82. Neață Eugen PSD NU
83. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
84. Nicolicea Eugen PSD NU
85. Niță Mihai ALDE NU
86. Niță Nicu PSD NU
87. Nosa Iuliu PSD NU
88. Olar Corneliu PNL DA
89. Oprea Dumitru PNL DA
90. Oteșanu Daniela PSD NU
91. Palăr Ionel PNL DA
92. Pambuccian Varujan Minoritati NU
93. Pană Adriana-Doina PSD NU
94. Pașcan Emil-Marius PMP DA
95. Păle Dănuț PSD NU
96. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
97. Pop Georgian PSD NU
98. Pop Tudor Rareș USR DA
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
100. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
101. Presură Alexandra PSD NU
102. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
103. Prună Cristina-Mădălina USR DA
104. Răduț Violeta PSD NU
105. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
106. Romanescu Cristinel PNL DA
107. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
108. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
109. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
110. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
111. Simionca Ionuț PMP Abținere
112. Simonis Alfred - Robert PSD NU
113. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
114. Solomon Adrian PSD NU
115. Stancu Florinel PSD NU
116. Stativă Irinel Ioan PSD NU
117. Stănescu Alexandru PSD NU
118. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
119. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
120. Șarapatin Elvira PSD NU
121. Șotcan Theodora PSD NU
122. Teiș Alina PSD NU
123. Toma Ilie PSD NU
124. Turcan Raluca PNL DA
125. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
126. Vasile Daniel Minoritati NU
127. Velcea Nicolae PSD NU
128. Vișan George-Gabriel PSD NU
129. Vîrză Mihăiță PSD NU
130. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
131. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
132. Zainea Cornel USR DA
133. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 17:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro