Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:59 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:59

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Varianta comisiei
PL 542/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.92/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul justiției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:129 61 20 20 13 5 1 6 3
- voturi pentru (DA):86 61 1 2 13 5 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):40 - 19 18 - - - - 3
- abțineri:3 - - - - - 1 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István-János UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bodea Marius PNL NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calista Mara-Daniela PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Cosma Lavinia-Corina USR NU
35. Csép Éva-Andrea UDMR DA
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Dehelean Silviu USR NU
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
41. Dobrovie Matei-Adrian - NU
42. Drulă Cătălin USR NU
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Farago Petru UDMR DA
48. Florea Damian PSD DA
49. Florea Oana-Consuela PSD DA
50. Gavrilă Camelia PSD DA
51. Găină Mihăiță PSD DA
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
55. Halici Nicușor PSD DA
56. Hărătău Elena PSD DA
57. Iancu Marius-Ionel PSD DA
58. Ion Stelian-Cristian USR NU
59. Ioniță Antoneta PNL NU
60. Iordache Florin PSD DA
61. Itu Cornel PSD DA
62. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
63. Korodi Attila UDMR DA
64. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
65. Lazăr Sorin PSD DA
66. Lovin Dumitru ALDE DA
67. Lungu Tudorița PNL NU
68. Lupașcu Costel PSD DA
69. Lupescu Dumitru USR DA
70. Macovei Silviu Nicu PSD DA
71. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
72. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
74. Mînzatu Roxana PSD DA
75. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
76. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
78. Neagu Nicolae PNL NU
79. Neață Eugen PSD DA
80. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
81. Nicolicea Eugen PSD DA
82. Niță Mihai ALDE DA
83. Niță Nicu PSD DA
84. Nosa Iuliu PSD DA
85. Olar Corneliu PNL NU
86. Oprea Dumitru PNL NU
87. Oteșanu Daniela PSD DA
88. Palăr Ionel PNL NU
89. Pambuccian Varujan Minoritati DA
90. Pană Adriana-Doina PSD DA
91. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
92. Păle Dănuț PSD DA
93. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
94. Pop Georgian PSD DA
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
96. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
97. Presură Alexandra PSD DA
98. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
99. Prună Cristina-Mădălina USR NU
100. Răduț Violeta PSD DA
101. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
102. Romanescu Cristinel PNL NU
103. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
104. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
105. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
106. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
107. Simonis Alfred - Robert PSD DA
108. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
109. Solomon Adrian PSD DA
110. Stancu Florinel PSD DA
111. Stativă Irinel Ioan PSD DA
112. Stănescu Alexandru PSD DA
113. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
114. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
115. Șarapatin Elvira PSD DA
116. Șotcan Theodora PSD DA
117. Ștefan Corneliu PSD DA
118. Teiș Alina PSD DA
119. Toma Ilie PSD DA
120. Turcan Raluca PNL NU
121. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
122. Vasile Daniel Minoritati DA
123. Velcea Nicolae PSD DA
124. Vișan George-Gabriel PSD DA
125. Vîrză Mihăiță PSD DA
126. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
127. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
128. Zainea Cornel USR NU
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 22:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro