Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 18:02 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 18:02

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Varianta comisiei
PL 542/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.92/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul justiției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:123 60 20 16 11 5 1 6 4
- voturi pentru (DA):79 60 - - 10 5 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):42 - 20 16 1 - 1 - 4
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István-János UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Bodea Marius PNL NU
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR NU
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buican Cristian PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR NU
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL NU
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Cosma Lavinia-Corina USR NU
33. Csép Éva-Andrea UDMR DA
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Dehelean Silviu USR NU
37. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
38. Dobrovie Matei-Adrian - NU
39. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
40. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
41. Dunava Costel Neculai PSD DA
42. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Farago Petru UDMR DA
45. Florea Damian PSD DA
46. Florea Oana-Consuela PSD DA
47. Gavrilă Camelia PSD DA
48. Găină Mihăiță PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Ghilea Găvrilă PNL NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
53. Halici Nicușor PSD DA
54. Hărătău Elena PSD DA
55. Iancu Marius-Ionel PSD DA
56. Ioniță Antoneta PNL NU
57. Iordache Florin PSD DA
58. Itu Cornel PSD DA
59. Korodi Attila UDMR DA
60. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
61. Lazăr Sorin PSD DA
62. Lovin Dumitru ALDE DA
63. Lungu Tudorița PNL NU
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Macovei Silviu Nicu PSD DA
66. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
69. Mînzatu Roxana PSD DA
70. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
71. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
72. Neagu Nicolae PNL NU
73. Neață Eugen PSD DA
74. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
75. Nicolicea Eugen PSD DA
76. Niță Mihai ALDE DA
77. Niță Nicu PSD DA
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Olar Corneliu PNL NU
80. Oprea Dumitru PNL NU
81. Oteșanu Daniela PSD DA
82. Palăr Ionel PNL NU
83. Pambuccian Varujan Minoritati DA
84. Pană Adriana-Doina PSD DA
85. Pașcan Emil-Marius PMP NU
86. Păle Dănuț PSD DA
87. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
88. Pop Georgian PSD DA
89. Pop Tudor Rareș USR NU
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
91. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
92. Presură Alexandra PSD DA
93. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
94. Prună Cristina-Mădălina USR NU
95. Răduț Violeta PSD DA
96. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
97. Romanescu Cristinel PNL NU
98. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
99. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
100. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
101. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
102. Simonis Alfred - Robert PSD DA
103. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
104. Solomon Adrian PSD DA
105. Stancu Florinel PSD DA
106. Stativă Irinel Ioan PSD DA
107. Stănescu Alexandru PSD DA
108. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
109. Șarapatin Elvira PSD DA
110. Șotcan Theodora PSD DA
111. Ștefan Corneliu PSD DA
112. Teiș Alina PSD DA
113. Toma Ilie PSD DA
114. Turcan Raluca PNL NU
115. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
116. Vasile Daniel Minoritati DA
117. Velcea Nicolae PSD DA
118. Vișan George-Gabriel PSD DA
119. Vîrză Mihăiță PSD DA
120. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
121. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
122. Zainea Cornel USR NU
123. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 februarie 2019, 1:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro