Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 18:05 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 18:05

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: PL-x 542/2018 - Amendament respins 41
PL 542/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.92/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul justiției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:123 58 18 19 12 5 1 6 4
- voturi pentru (DA):42 - 18 19 - - 1 - 4
- voturi împotrivă (NU):79 58 - - 12 5 - 4 -
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Benedek Zacharie UDMR NU
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
12. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Bontea Vlad PSD NU
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD NU
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Bulai Iulian USR DA
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Cîtea Vasile PSD NU
28. Cocoș Vasile PSD NU
29. Cosma Lavinia-Corina USR DA
30. Csép Éva-Andrea UDMR NU
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
32. Cupă Ion ALDE NU
33. Cupșa Ioan PNL DA
34. Dehelean Silviu USR DA
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
36. Dobrovie Matei-Adrian - DA
37. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
38. Drulă Cătălin USR DA
39. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
40. Dunava Costel Neculai PSD NU
41. Erdei Dolóczki István UDMR NU
42. Farago Petru UDMR NU
43. Florea Damian PSD NU
44. Florea Oana-Consuela PSD NU
45. Gavrilă Camelia PSD NU
46. Găină Mihăiță PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
49. Ghilea Găvrilă PNL DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
51. Halici Nicușor PSD NU
52. Hărătău Elena PSD NU
53. Iancu Marius-Ionel PSD NU
54. Ion Stelian-Cristian USR DA
55. Ioniță Antoneta PNL DA
56. Iordache Florin PSD NU
57. Itu Cornel PSD NU
58. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
59. Korodi Attila UDMR NU
60. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
61. Lazăr Sorin PSD NU
62. Lovin Dumitru ALDE NU
63. Lungu Tudorița PNL DA
64. Lupașcu Costel PSD NU
65. Lupescu Dumitru USR DA
66. Macovei Silviu Nicu PSD NU
67. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
68. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
70. Mînzatu Roxana PSD NU
71. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
72. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
73. Neagu Nicolae PNL DA
74. Neață Eugen PSD NU
75. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
76. Nicolicea Eugen PSD NU
77. Niță Mihai ALDE NU
78. Niță Nicu PSD NU
79. Nosa Iuliu PSD NU
80. Oprea Dumitru PNL DA
81. Oteșanu Daniela PSD NU
82. Palăr Ionel PNL DA
83. Pambuccian Varujan Minoritati NU
84. Pană Adriana-Doina PSD NU
85. Pașcan Emil-Marius PMP DA
86. Păle Dănuț PSD NU
87. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
88. Pop Georgian PSD NU
89. Pop Tudor Rareș USR DA
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
91. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
92. Presură Alexandra PSD NU
93. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
94. Prună Cristina-Mădălina USR DA
95. Răduț Violeta PSD NU
96. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
97. Romanescu Cristinel PNL DA
98. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
99. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
100. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
101. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
102. Simonis Alfred - Robert PSD NU
103. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
104. Solomon Adrian PSD NU
105. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
106. Stancu Florinel PSD NU
107. Stativă Irinel Ioan PSD NU
108. Stănescu Alexandru PSD NU
109. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
110. Șarapatin Elvira PSD NU
111. Șotcan Theodora PSD NU
112. Ștefan Corneliu PSD NU
113. Teiș Alina PSD NU
114. Toma Ilie PSD NU
115. Turcan Raluca PNL DA
116. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
117. Vasile Daniel Minoritati NU
118. Vișan George-Gabriel PSD NU
119. Vîrză Mihăiță PSD NU
120. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
121. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
122. Zainea Cornel USR DA
123. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 18:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro