Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 18:05 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 18:05

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Varianta comisiei
PL 542/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.92/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul justiției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:122 58 18 18 11 5 2 6 4
- voturi pentru (DA):79 58 - - 11 5 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):42 - 18 18 - - 2 - 4
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR NU
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buican Cristian PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calista Mara-Daniela PNL NU
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Cocoș Vasile PSD DA
29. Cosma Lavinia-Corina USR NU
30. Csép Éva-Andrea UDMR DA
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Dehelean Silviu USR NU
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
35. Dobrovie Matei-Adrian - NU
36. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
37. Drulă Cătălin USR NU
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR DA
41. Florea Oana-Consuela PSD DA
42. Gavrilă Camelia PSD DA
43. Găină Mihăiță PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
46. Ghilea Găvrilă PNL NU
47. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
48. Halici Nicușor PSD DA
49. Hărătău Elena PSD DA
50. Iancu Marius-Ionel PSD DA
51. Ion Stelian-Cristian USR NU
52. Ioniță Antoneta PNL NU
53. Iordache Florin PSD DA
54. Itu Cornel PSD DA
55. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
56. Korodi Attila UDMR DA
57. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
58. Lazăr Sorin PSD DA
59. Lovin Dumitru ALDE DA
60. Lungu Tudorița PNL NU
61. Lupașcu Costel PSD DA
62. Lupescu Dumitru USR NU
63. Macovei Silviu Nicu PSD DA
64. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
67. Mînzatu Roxana PSD DA
68. Movilă Petru PMP NU
69. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
70. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
71. Neagu Nicolae PNL NU
72. Neață Eugen PSD DA
73. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
74. Nicolicea Eugen PSD DA
75. Niță Mihai ALDE DA
76. Niță Nicu PSD DA
77. Nosa Iuliu PSD DA
78. Oprea Dumitru PNL NU
79. Oteșanu Daniela PSD DA
80. Palăr Ionel PNL NU
81. Pambuccian Varujan Minoritati DA
82. Pană Adriana-Doina PSD DA
83. Pașcan Emil-Marius PMP NU
84. Păle Dănuț PSD DA
85. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
86. Pop Georgian PSD DA
87. Pop Tudor Rareș USR NU
88. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
89. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
90. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
91. Presură Alexandra PSD DA
92. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
93. Prună Cristina-Mădălina USR NU
94. Răduț Violeta PSD DA
95. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
96. Romanescu Cristinel PNL NU
97. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
98. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
99. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
100. Simonis Alfred - Robert PSD DA
101. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
102. Solomon Adrian PSD DA
103. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
104. Stancu Florinel PSD DA
105. Stativă Irinel Ioan PSD DA
106. Stănescu Alexandru PSD DA
107. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
108. Șarapatin Elvira PSD DA
109. Șotcan Theodora PSD DA
110. Ștefan Corneliu PSD DA
111. Teiș Alina PSD DA
112. Toma Ilie PSD DA
113. Turcan Raluca PNL NU
114. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
115. Vasile Daniel Minoritati DA
116. Velcea Nicolae PSD DA
117. Vișan George-Gabriel PSD DA
118. Vîrză Mihăiță PSD DA
119. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
120. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
121. Zainea Cornel USR NU
122. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 18:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro