Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 18:07 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 18:07

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: PL-x 542/2018 - Amendament respins 43
PL 542/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.92/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul justiției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:123 60 16 19 11 5 2 6 4
- voturi pentru (DA):42 1 16 19 - - 2 - 4
- voturi împotrivă (NU):79 59 - - 11 5 - 4 -
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Bende Sándor UDMR NU
10. Benedek Zacharie UDMR NU
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
16. Bontea Vlad PSD NU
17. Botez Mihai-Cătălin USR DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD NU
19. Buican Cristian PNL DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Bulai Iulian USR DA
22. Burciu Cristina PSD NU
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Cîtea Vasile PSD NU
29. Cocoș Vasile PSD NU
30. Cosma Lavinia-Corina USR DA
31. Csép Éva-Andrea UDMR NU
32. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
33. Cupă Ion ALDE NU
34. Dehelean Silviu USR DA
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
36. Dobrovie Matei-Adrian - DA
37. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
38. Drulă Cătălin USR DA
39. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
40. Dunava Costel Neculai PSD NU
41. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
42. Erdei Dolóczki István UDMR NU
43. Florea Damian PSD NU
44. Florea Oana-Consuela PSD NU
45. Gavrilă Camelia PSD NU
46. Găină Mihăiță PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
49. Ghilea Găvrilă PNL DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
51. Halici Nicușor PSD NU
52. Hărătău Elena PSD NU
53. Iancu Marius-Ionel PSD NU
54. Ion Stelian-Cristian USR DA
55. Ioniță Antoneta PNL DA
56. Iordache Florin PSD NU
57. Itu Cornel PSD NU
58. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
59. Korodi Attila UDMR NU
60. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
61. Lazăr Sorin PSD NU
62. Lovin Dumitru ALDE NU
63. Lungu Tudorița PNL DA
64. Lupașcu Costel PSD NU
65. Macovei Silviu Nicu PSD NU
66. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
68. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
69. Mînzatu Roxana PSD NU
70. Movilă Petru PMP DA
71. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
72. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
73. Neagu Nicolae PNL DA
74. Neață Eugen PSD NU
75. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
76. Nicolicea Eugen PSD NU
77. Niță Mihai ALDE NU
78. Niță Nicu PSD NU
79. Nosa Iuliu PSD NU
80. Oprea Dumitru PNL DA
81. Oteșanu Daniela PSD NU
82. Palăr Ionel PNL DA
83. Pambuccian Varujan Minoritati NU
84. Pană Adriana-Doina PSD NU
85. Pașcan Emil-Marius PMP DA
86. Păle Dănuț PSD NU
87. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
88. Pop Georgian PSD NU
89. Pop Tudor Rareș USR DA
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
91. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
92. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
93. Presură Alexandra PSD DA
94. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
95. Prună Cristina-Mădălina USR DA
96. Răduț Violeta PSD NU
97. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
98. Romanescu Cristinel PNL DA
99. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
100. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
101. Simonis Alfred - Robert PSD NU
102. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
103. Solomon Adrian PSD NU
104. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
105. Stancu Florinel PSD NU
106. Stativă Irinel Ioan PSD NU
107. Stănescu Alexandru PSD NU
108. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
109. Șarapatin Elvira PSD NU
110. Șotcan Theodora PSD NU
111. Ștefan Corneliu PSD NU
112. Teiș Alina PSD NU
113. Toma Ilie PSD NU
114. Turcan Raluca PNL DA
115. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
116. Vasile Daniel Minoritati NU
117. Velcea Nicolae PSD NU
118. Vișan George-Gabriel PSD NU
119. Vîrză Mihăiță PSD NU
120. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
121. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
122. Zainea Cornel USR DA
123. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 2:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro