Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 16:55 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 16:55

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PHC 81/2018 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European și Consiliul European - O Europă care protejează: o inițiativă de extindere a competențelor Parchetului European pentru a include infracțiunile de terorism transfrontaliere Contribuția Comisiei Europene la reuniunea liderilor din Salzburg din 19-20 septembrie 2018 COM(2018) 641
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:143 54 28 21 11 5 11 9 4
- voturi pentru (DA):140 54 26 20 11 5 11 9 4
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Iulian USR DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Codreanu Constantin PMP DA
34. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
36. Cristache Cătălin PMP DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR DA
38. Cupă Ion ALDE DA
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Dobrovie Matei-Adrian - DA
43. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Farago Petru UDMR DA
50. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
51. Florea Damian PSD DA
52. Furic Iarco Minoritati DA
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Găină Mihăiță PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gheorghe Tinel PNL DA
57. Gheorghiu Bogdan PNL DA
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Hărătău Elena PSD DA
63. Ion Stelian-Cristian USR DA
64. Ioniță Antoneta PNL DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Itu Cornel PSD DA
67. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
68. Korodi Attila UDMR DA
69. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
70. Lazăr Sorin PSD DA
71. Longher Victoria Minoritati DA
72. Lovin Dumitru ALDE DA
73. Lungu Tudorița PNL DA
74. Lupașcu Costel PSD DA
75. Lupescu Dumitru USR DA
76. Macovei Silviu Nicu PSD DA
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
79. Movilă Petru PMP DA
80. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
82. Neagu Nicolae PNL DA
83. Neață Eugen PSD DA
84. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
85. Nicolicea Eugen PSD DA
86. Nistor Laurențiu PSD DA
87. Niță Mihai ALDE DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Olar Corneliu PNL DA
90. Oprea Dumitru PNL DA
91. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
92. Oteșanu Daniela PSD DA
93. Pambuccian Varujan Minoritati DA
94. Pană Adriana-Doina PSD DA
95. Pașcan Emil-Marius PMP DA
96. Păle Dănuț PSD DA
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
98. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
99. Pop Georgian PSD DA
100. Pop Tudor Rareș USR DA
101. Popa Mihai Valentin PSD DA
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
103. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
104. Popescu Pavel PNL DA
105. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
106. Presură Alexandra PSD DA
107. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
108. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
109. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
110. Răduț Violeta PSD DA
111. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
112. Romanescu Cristinel PNL DA
113. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
114. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
115. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
116. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
117. Simionca Ionuț PMP DA
118. Simonis Alfred - Robert PSD DA
119. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
120. Stancu Florinel PSD DA
121. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
122. Șarapatin Elvira PSD DA
123. Șișcu George PNL DA
124. Șotcan Theodora PSD DA
125. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
126. Teiș Alina PSD DA
127. Toma Ilie PSD DA
128. Tomac Eugen PMP DA
129. Trăilă Cristina PNL DA
130. Turcan Raluca PNL DA
131. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
132. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
133. Varga Vasile PNL NU
134. Vasile Daniel Minoritati DA
135. Vass Levente UDMR DA
136. Velcea Nicolae PSD DA
137. Vexler Silviu Minoritati DA
138. Vișan George-Gabriel PSD DA
139. Vîrză Mihăiță PSD DA
140. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
141. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
142. Zainea Cornel USR DA
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 1:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro