Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:34 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:34

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 542/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.92/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul justiției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 60 27 20 7 5 5 7 4
- voturi pentru (DA):73 60 - 1 1 5 1 5 -
- voturi împotrivă (NU):59 - 26 19 6 - 4 - 4
- abțineri:3 - 1 - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Benkő Erika UDMR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Bodea Marius PNL NU
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calista Mara-Daniela PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
35. Cosma Lavinia-Corina USR NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Cupșa Ioan PNL NU
39. Dehelean Silviu USR NU
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
41. Dobrovie Matei-Adrian - NU
42. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
43. Drulă Cătălin USR NU
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Florea Damian PSD DA
49. Florea Oana-Consuela PSD DA
50. Furic Iarco Minoritati DA
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Găină Mihăiță PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
55. Gheorghiu Bogdan PNL NU
56. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
57. Hărătău Elena PSD DA
58. Iancu Marius-Ionel PSD DA
59. Ion Stelian-Cristian USR NU
60. Ioniță Antoneta PNL NU
61. Iordache Florin PSD DA
62. Itu Cornel PSD DA
63. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
64. Lazăr Sorin PSD DA
65. Lovin Dumitru ALDE DA
66. Lungu Tudorița PNL NU
67. Lupașcu Costel PSD DA
68. Macovei Silviu Nicu PSD DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
71. Mînzatu Roxana PSD DA
72. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
73. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
74. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
75. Neagu Nicolae PNL NU
76. Neață Eugen PSD DA
77. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
78. Nicolicea Eugen PSD DA
79. Niță Mihai ALDE DA
80. Niță Nicu PSD DA
81. Nosa Iuliu PSD DA
82. Olar Corneliu PNL NU
83. Oprea Dumitru PNL Abținere
84. Oteșanu Daniela PSD DA
85. Palăr Ionel PNL NU
86. Pambuccian Varujan Minoritati DA
87. Pană Adriana-Doina PSD DA
88. Păle Dănuț PSD DA
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Pop Tudor Rareș USR NU
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
93. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
94. Popescu Pavel PNL NU
95. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
96. Presură Alexandra PSD DA
97. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
98. Prună Cristina-Mădălina USR NU
99. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
100. Răduț Violeta PSD DA
101. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
102. Roman Ioan Sorin PSD DA
103. Romanescu Cristinel PNL NU
104. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
105. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
106. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
107. Simionca Ionuț PMP NU
108. Simonis Alfred - Robert PSD DA
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
110. Solomon Adrian PSD DA
111. Stancu Florinel PSD DA
112. Stativă Irinel Ioan PSD DA
113. Stănescu Alexandru PSD DA
114. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
115. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
116. Șarapatin Elvira PSD DA
117. Șișcu George PNL NU
118. Șotcan Theodora PSD DA
119. Ștefan Ion PNL NU
120. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
121. Teiș Alina PSD DA
122. Toma Ilie PSD DA
123. Tomac Eugen PMP NU
124. Turcan Raluca PNL NU
125. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
126. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
127. Vasile Daniel Minoritati DA
128. Vass Levente UDMR NU
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Vișan George-Gabriel PSD DA
131. Vîrză Mihăiță PSD DA
132. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
133. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
134. Zainea Cornel USR NU
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 13:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro