Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:16 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:16

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins
PL 533/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2018 privind unele măsuri pentru operaționalizarea Secției pentru investigarea infracțiunilor din justiție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 61 29 20 7 4 6 5 3
- voturi pentru (DA):58 - 29 20 - - 6 - 3
- voturi împotrivă (NU):76 61 - - 7 4 - 4 -
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bontea Vlad PSD NU
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cocoș Vasile PSD NU
32. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
33. Cosma Lavinia-Corina USR DA
34. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
35. Csép Éva-Andrea UDMR NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dehelean Silviu USR DA
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Dobrovie Matei-Adrian - DA
42. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
43. Drulă Cătălin USR DA
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR NU
48. Florea Damian PSD NU
49. Gavrilă Camelia PSD NU
50. Găină Mihăiță PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
53. Gheorghiu Bogdan PNL DA
54. Gherman Dumitru PSD NU
55. Ghilea Găvrilă PNL DA
56. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
57. Gudu Vasile PNL DA
58. Hărătău Elena PSD NU
59. Iancu Marius-Ionel PSD NU
60. Ion Stelian-Cristian USR DA
61. Ioniță Antoneta PNL DA
62. Iordache Florin PSD NU
63. Itu Cornel PSD NU
64. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
65. Lazăr Sorin PSD NU
66. Lovin Dumitru ALDE NU
67. Lungu Tudorița PNL DA
68. Lupașcu Costel PSD NU
69. Lupescu Dumitru USR DA
70. Macovei Silviu Nicu PSD NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
72. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
73. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
74. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
75. Neagu Nicolae PNL DA
76. Neață Eugen PSD NU
77. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
78. Nicolicea Eugen PSD NU
79. Nistor Laurențiu PSD NU
80. Niță Mihai ALDE NU
81. Niță Nicu PSD NU
82. Olar Corneliu PNL DA
83. Oprea Dumitru PNL DA
84. Oteșanu Daniela PSD NU
85. Palăr Ionel PNL DA
86. Pambuccian Varujan Minoritati NU
87. Pană Adriana-Doina PSD NU
88. Pașcan Emil-Marius PMP DA
89. Păle Dănuț PSD NU
90. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
91. Pop Georgian PSD NU
92. Pop Tudor Rareș USR DA
93. Popa Mihai Valentin PSD NU
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
95. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
96. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
97. Presură Alexandra PSD NU
98. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
99. Prună Cristina-Mădălina USR DA
100. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
101. Răduț Violeta PSD NU
102. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
103. Roman Ioan Sorin PSD NU
104. Romanescu Cristinel PNL DA
105. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
106. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
107. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
108. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
109. Simonis Alfred - Robert PSD NU
110. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
111. Solomon Adrian PSD NU
112. Stancu Florinel PSD NU
113. Stativă Irinel Ioan PSD NU
114. Stănescu Alexandru PSD NU
115. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
116. Șarapatin Elvira PSD NU
117. Șișcu George PNL DA
118. Șotcan Theodora PSD NU
119. Ștefan Ion PNL DA
120. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
121. Teiș Alina PSD NU
122. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
123. Toma Ilie PSD NU
124. Tomac Eugen PMP DA
125. Turcan Raluca PNL DA
126. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
127. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
128. Vasile Daniel Minoritati NU
129. Velcea Nicolae PSD NU
130. Vișan George-Gabriel PSD NU
131. Vîrză Mihăiță PSD NU
132. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
133. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
134. Zainea Cornel USR DA
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 decembrie 2018, 21:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro