Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:18 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:18

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins
PL 533/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2018 privind unele măsuri pentru operaționalizarea Secției pentru investigarea infracțiunilor din justiție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:141 62 27 22 10 4 7 6 3
- voturi pentru (DA):38 - 8 22 - - 5 - 3
- voturi împotrivă (NU):82 62 - - 10 4 1 5 -
- abțineri:21 - 19 - - - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Benkő Erika UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL Abținere
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bulai Iulian USR DA
27. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
28. Burciu Cristina PSD NU
29. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
30. Calotă Florică Ică ALDE NU
31. Căciulă Aurel PSD NU
32. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
37. Cosma Lavinia-Corina USR DA
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
39. Csép Éva-Andrea UDMR NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Cupșa Ioan PNL Abținere
42. Dehelean Silviu USR DA
43. Dobre Victor Paul PNL Abținere
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Dobrovie Matei-Adrian - DA
46. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
47. Drulă Cătălin USR DA
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
49. Dunava Costel Neculai PSD NU
50. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR NU
52. Farago Petru UDMR NU
53. Florea Damian PSD NU
54. Furic Iarco Minoritati NU
55. Gavrilă Camelia PSD NU
56. Găină Mihăiță PSD NU
57. Georgescu Nicolae PSD NU
58. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
59. Gherman Dumitru PSD NU
60. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
62. Gudu Vasile PNL Abținere
63. Hărătău Elena PSD NU
64. Iancu Marius-Ionel PSD NU
65. Ion Stelian-Cristian USR DA
66. Ioniță Antoneta PNL DA
67. Iordache Florin PSD NU
68. Itu Cornel PSD NU
69. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
70. Lazăr Sorin PSD NU
71. Lovin Dumitru ALDE NU
72. Lungu Tudorița PNL Abținere
73. Lupașcu Costel PSD NU
74. Lupescu Dumitru USR DA
75. Macovei Silviu Nicu PSD NU
76. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
77. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
78. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
79. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
80. Movilă Petru PMP DA
81. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
82. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
83. Neață Eugen PSD NU
84. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
85. Nicolicea Eugen PSD NU
86. Nistor Laurențiu PSD NU
87. Niță Mihai ALDE NU
88. Niță Nicu PSD NU
89. Nosa Iuliu PSD NU
90. Olar Corneliu PNL Abținere
91. Oprea Dumitru PNL DA
92. Oteșanu Daniela PSD NU
93. Palăr Ionel PNL DA
94. Pambuccian Varujan Minoritati NU
95. Pană Adriana-Doina PSD NU
96. Pașcan Emil-Marius PMP DA
97. Păle Dănuț PSD NU
98. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
99. Pop Georgian PSD NU
100. Pop Tudor Rareș USR DA
101. Popa Mihai Valentin PSD NU
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
103. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
104. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
105. Presură Alexandra PSD NU
106. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
107. Prună Cristina-Mădălina USR DA
108. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
109. Răduț Violeta PSD NU
110. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
111. Roman Ioan Sorin PSD NU
112. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
113. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
114. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
115. Simionca Ionuț PMP Abținere
116. Simonis Alfred - Robert PSD NU
117. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
118. Solomon Adrian PSD NU
119. Stancu Florinel PSD NU
120. Stativă Irinel Ioan PSD NU
121. Stănescu Alexandru PSD NU
122. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
123. Șarapatin Elvira PSD NU
124. Șișcu George PNL Abținere
125. Șotcan Theodora PSD NU
126. Ștefan Ion PNL Abținere
127. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
128. Teiș Alina PSD NU
129. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
130. Toma Ilie PSD NU
131. Tomac Eugen PMP NU
132. Turcan Raluca PNL Abținere
133. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
134. Vasile Daniel Minoritati NU
135. Velcea Nicolae PSD NU
136. Vișan George-Gabriel PSD NU
137. Vîrză Mihăiță PSD NU
138. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
139. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
140. Zainea Cornel USR DA
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 8:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro