Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:19 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:19

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins
PL 533/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2018 privind unele măsuri pentru operaționalizarea Secției pentru investigarea infracțiunilor din justiție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:136 60 24 21 11 4 7 6 3
- voturi pentru (DA):48 - 24 21 - - - - 3
- voturi împotrivă (NU):79 60 - - 11 4 - 4 -
- abțineri:9 - - - - - 7 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Benkő Erika UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP Abținere
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
34. Cosma Lavinia-Corina USR DA
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
36. Csép Éva-Andrea UDMR NU
37. Cupă Ion ALDE NU
38. Cupșa Ioan PNL DA
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
42. Dobrovie Matei-Adrian - DA
43. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
46. Dunava Costel Neculai PSD NU
47. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR NU
49. Farago Petru UDMR NU
50. Florea Damian PSD NU
51. Gavrilă Camelia PSD NU
52. Găină Mihăiță PSD NU
53. Georgescu Nicolae PSD NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghiu Bogdan PNL DA
56. Ghilea Găvrilă PNL DA
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
58. Hărătău Elena PSD NU
59. Iancu Marius-Ionel PSD NU
60. Ion Stelian-Cristian USR DA
61. Ioniță Antoneta PNL DA
62. Iordache Florin PSD NU
63. Itu Cornel PSD NU
64. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
65. Lazăr Sorin PSD NU
66. Longher Victoria Minoritati NU
67. Lovin Dumitru ALDE NU
68. Lungu Tudorița PNL DA
69. Lupașcu Costel PSD NU
70. Lupescu Dumitru USR DA
71. Macovei Silviu Nicu PSD NU
72. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
73. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
74. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
75. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
76. Movilă Petru PMP Abținere
77. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
78. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
79. Neagu Nicolae PNL DA
80. Neață Eugen PSD NU
81. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
82. Nicolicea Eugen PSD NU
83. Nistor Laurențiu PSD NU
84. Niță Mihai ALDE NU
85. Niță Nicu PSD NU
86. Nosa Iuliu PSD NU
87. Olar Corneliu PNL DA
88. Oprea Dumitru PNL DA
89. Oteșanu Daniela PSD NU
90. Palăr Ionel PNL DA
91. Pambuccian Varujan Minoritati NU
92. Pană Adriana-Doina PSD NU
93. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
94. Păle Dănuț PSD NU
95. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
96. Pop Georgian PSD NU
97. Pop Tudor Rareș USR DA
98. Popa Mihai Valentin PSD NU
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
100. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
101. Presură Alexandra PSD NU
102. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
103. Prună Cristina-Mădălina USR DA
104. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
105. Răduț Violeta PSD NU
106. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
107. Roman Ioan Sorin PSD NU
108. Romanescu Cristinel PNL DA
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
110. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
111. Simionca Ionuț PMP Abținere
112. Simonis Alfred - Robert PSD NU
113. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
114. Solomon Adrian PSD NU
115. Stancu Florinel PSD NU
116. Stativă Irinel Ioan PSD NU
117. Stănescu Alexandru PSD NU
118. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
119. Șișcu George PNL DA
120. Șotcan Theodora PSD NU
121. Ștefan Ion PNL DA
122. Teiș Alina PSD NU
123. Toma Ilie PSD NU
124. Tomac Eugen PMP Abținere
125. Turcan Raluca PNL DA
126. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
127. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
128. Vasile Daniel Minoritati NU
129. Vass Levente UDMR NU
130. Velcea Nicolae PSD NU
131. Vișan George-Gabriel PSD NU
132. Vîrză Mihăiță PSD NU
133. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
135. Zainea Cornel USR DA
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 decembrie 2018, 21:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro