Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:20 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:20

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins
PL 533/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2018 privind unele măsuri pentru operaționalizarea Secției pentru investigarea infracțiunilor din justiție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:140 59 28 22 11 4 7 6 3
- voturi pentru (DA):54 - 28 22 - - 1 - 3
- voturi împotrivă (NU):78 59 - - 11 4 - 4 -
- abțineri:8 - - - - - 6 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Benkő Erika UDMR NU
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP Abținere
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD NU
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Bulai Iulian USR DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE NU
30. Căciulă Aurel PSD NU
31. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
35. Cosma Lavinia-Corina USR DA
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR NU
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Dobrovie Matei-Adrian - DA
44. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
45. Drulă Cătălin USR DA
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR NU
50. Farago Petru UDMR NU
51. Florea Damian PSD NU
52. Furic Iarco Minoritati NU
53. Gavrilă Camelia PSD NU
54. Găină Mihăiță PSD NU
55. Georgescu Nicolae PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gheorghiu Bogdan PNL DA
58. Gherman Dumitru PSD NU
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Hărătău Elena PSD NU
63. Iancu Marius-Ionel PSD NU
64. Ion Stelian-Cristian USR DA
65. Ioniță Antoneta PNL DA
66. Iordache Florin PSD NU
67. Itu Cornel PSD NU
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
69. Lazăr Sorin PSD NU
70. Lovin Dumitru ALDE NU
71. Lungu Tudorița PNL DA
72. Lupașcu Costel PSD NU
73. Lupescu Dumitru USR DA
74. Macovei Silviu Nicu PSD NU
75. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
76. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
77. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
78. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
79. Movilă Petru PMP Abținere
80. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
82. Neagu Nicolae PNL DA
83. Neață Eugen PSD NU
84. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
85. Nicolicea Eugen PSD NU
86. Nistor Laurențiu PSD NU
87. Niță Mihai ALDE NU
88. Niță Nicu PSD NU
89. Olar Corneliu PNL DA
90. Oprea Dumitru PNL DA
91. Oteșanu Daniela PSD NU
92. Palăr Ionel PNL DA
93. Pambuccian Varujan Minoritati NU
94. Pană Adriana-Doina PSD NU
95. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
96. Păle Dănuț PSD NU
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
98. Pop Georgian PSD NU
99. Pop Tudor Rareș USR DA
100. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
101. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
102. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
103. Presură Alexandra PSD NU
104. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
105. Prună Cristina-Mădălina USR DA
106. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
107. Răduț Violeta PSD NU
108. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
109. Roman Ioan Sorin PSD NU
110. Romanescu Cristinel PNL DA
111. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
112. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
113. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
114. Simionca Ionuț PMP Abținere
115. Simonis Alfred - Robert PSD NU
116. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
117. Solomon Adrian PSD NU
118. Stancu Florinel PSD NU
119. Stativă Irinel Ioan PSD NU
120. Stănescu Alexandru PSD NU
121. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
122. Șarapatin Elvira PSD NU
123. Șișcu George PNL DA
124. Ștefan Ion PNL DA
125. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
126. Teiș Alina PSD NU
127. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
128. Toma Ilie PSD NU
129. Turcan Raluca PNL DA
130. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
131. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
132. Vasile Daniel Minoritati NU
133. Vass Levente UDMR NU
134. Velcea Nicolae PSD NU
135. Vișan George-Gabriel PSD NU
136. Vîrză Mihăiță PSD NU
137. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
138. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
139. Zainea Cornel USR DA
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 21:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro