Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:20 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:20

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins
PL 533/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2018 privind unele măsuri pentru operaționalizarea Secției pentru investigarea infracțiunilor din justiție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 61 30 22 11 4 6 7 3
- voturi pentru (DA):56 - 30 22 1 - - - 3
- voturi împotrivă (NU):80 61 - - 10 4 - 5 -
- abțineri:8 - - - - - 6 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Benkő Erika UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP Abținere
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bulai Iulian USR DA
27. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
28. Burciu Cristina PSD NU
29. Calista Mara-Daniela PNL DA
30. Calotă Florică Ică ALDE NU
31. Căciulă Aurel PSD NU
32. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
37. Cosma Lavinia-Corina USR DA
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Cupșa Ioan PNL DA
42. Dehelean Silviu USR DA
43. Dobre Victor Paul PNL DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Dobrovie Matei-Adrian - DA
46. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
47. Drulă Cătălin USR DA
48. Dunava Costel Neculai PSD NU
49. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR NU
51. Farago Petru UDMR NU
52. Florea Damian PSD NU
53. Furic Iarco Minoritati NU
54. Gavrilă Camelia PSD NU
55. Găină Mihăiță PSD NU
56. Georgescu Nicolae PSD NU
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
58. Gheorghiu Bogdan PNL DA
59. Gherman Dumitru PSD NU
60. Ghilea Găvrilă PNL DA
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
62. Gudu Vasile PNL DA
63. Hărătău Elena PSD NU
64. Iancu Marius-Ionel PSD NU
65. Ion Stelian-Cristian USR DA
66. Ioniță Antoneta PNL DA
67. Iordache Florin PSD NU
68. Itu Cornel PSD NU
69. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
70. Lazăr Sorin PSD NU
71. Longher Victoria Minoritati NU
72. Lovin Dumitru ALDE NU
73. Lungu Tudorița PNL DA
74. Lupașcu Costel PSD NU
75. Lupescu Dumitru USR DA
76. Macovei Silviu Nicu PSD NU
77. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
78. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
79. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
80. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
81. Movilă Petru PMP Abținere
82. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
83. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
84. Neagu Nicolae PNL DA
85. Neață Eugen PSD NU
86. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
87. Nicolicea Eugen PSD NU
88. Nistor Laurențiu PSD NU
89. Niță Mihai ALDE NU
90. Niță Nicu PSD NU
91. Nosa Iuliu PSD NU
92. Olar Corneliu PNL DA
93. Oprea Dumitru PNL DA
94. Oteșanu Daniela PSD NU
95. Palăr Ionel PNL DA
96. Pambuccian Varujan Minoritati NU
97. Pană Adriana-Doina PSD NU
98. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
99. Păle Dănuț PSD NU
100. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
101. Pop Georgian PSD NU
102. Pop Tudor Rareș USR DA
103. Popa Mihai Valentin PSD NU
104. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
105. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
106. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
107. Presură Alexandra PSD NU
108. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
109. Prună Cristina-Mădălina USR DA
110. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
111. Răduț Violeta PSD NU
112. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
113. Roman Ioan Sorin PSD NU
114. Romanescu Cristinel PNL DA
115. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
116. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
117. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
118. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
119. Simionca Ionuț PMP Abținere
120. Simonis Alfred - Robert PSD NU
121. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
122. Solomon Adrian PSD NU
123. Stancu Florinel PSD NU
124. Stativă Irinel Ioan PSD NU
125. Stănescu Alexandru PSD NU
126. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
127. Șarapatin Elvira PSD NU
128. Șișcu George PNL DA
129. Șotcan Theodora PSD NU
130. Ștefan Ion PNL DA
131. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
132. Teiș Alina PSD NU
133. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
134. Toma Ilie PSD NU
135. Turcan Raluca PNL DA
136. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
137. Vasile Daniel Minoritati NU
138. Velcea Nicolae PSD NU
139. Vișan George-Gabriel PSD NU
140. Vîrză Mihăiță PSD NU
141. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
142. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
143. Zainea Cornel USR DA
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 0:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro