Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:21 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:21

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins
PL 533/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2018 privind unele măsuri pentru operaționalizarea Secției pentru investigarea infracțiunilor din justiție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:138 60 28 21 10 5 4 7 3
- voturi pentru (DA):53 - 28 21 1 - - - 3
- voturi împotrivă (NU):79 60 - - 9 5 - 5 -
- abțineri:6 - - - - - 4 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Benkő Erika UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP Abținere
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Bulai Iulian USR DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică ALDE NU
30. Căciulă Aurel PSD NU
31. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Cosma Lavinia-Corina USR DA
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Dobrovie Matei-Adrian - DA
44. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
45. Drulă Cătălin USR DA
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Farago Petru UDMR NU
51. Florea Damian PSD NU
52. Furic Iarco Minoritati NU
53. Gavrilă Camelia PSD NU
54. Găină Mihăiță PSD NU
55. Georgescu Nicolae PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gheorghiu Bogdan PNL DA
58. Gherman Dumitru PSD NU
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Hărătău Elena PSD NU
63. Iancu Marius-Ionel PSD NU
64. Ion Stelian-Cristian USR DA
65. Ioniță Antoneta PNL DA
66. Iordache Florin PSD NU
67. Itu Cornel PSD NU
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
69. Lazăr Sorin PSD NU
70. Longher Victoria Minoritati NU
71. Lovin Dumitru ALDE NU
72. Lungu Tudorița PNL DA
73. Lupașcu Costel PSD NU
74. Lupescu Dumitru USR DA
75. Macovei Silviu Nicu PSD NU
76. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
77. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
78. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
79. Movilă Petru PMP Abținere
80. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
82. Neagu Nicolae PNL DA
83. Neață Eugen PSD NU
84. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
85. Nicolicea Eugen PSD NU
86. Nistor Laurențiu PSD NU
87. Niță Mihai ALDE NU
88. Niță Nicu PSD NU
89. Nosa Iuliu PSD NU
90. Olar Corneliu PNL DA
91. Oprea Dumitru PNL DA
92. Oteșanu Daniela PSD NU
93. Palăr Ionel PNL DA
94. Pambuccian Varujan Minoritati NU
95. Pană Adriana-Doina PSD NU
96. Păle Dănuț PSD NU
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
98. Pop Georgian PSD NU
99. Pop Tudor Rareș USR DA
100. Popa Mihai Valentin PSD NU
101. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
102. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
103. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
104. Presură Alexandra PSD NU
105. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
106. Prună Cristina-Mădălina USR DA
107. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
108. Răduț Violeta PSD NU
109. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
110. Roman Ioan Sorin PSD NU
111. Romanescu Cristinel PNL DA
112. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
113. Simionca Ionuț PMP Abținere
114. Simonis Alfred - Robert PSD NU
115. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
116. Solomon Adrian PSD NU
117. Stancu Florinel PSD NU
118. Stativă Irinel Ioan PSD NU
119. Stănescu Alexandru PSD NU
120. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
121. Șarapatin Elvira PSD NU
122. Șișcu George PNL DA
123. Șotcan Theodora PSD NU
124. Ștefan Ion PNL DA
125. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
126. Teiș Alina PSD NU
127. Toma Ilie PSD NU
128. Tomac Eugen PMP Abținere
129. Turcan Raluca PNL DA
130. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
131. Vasile Daniel Minoritati NU
132. Velcea Nicolae PSD NU
133. Vișan George-Gabriel PSD NU
134. Vîrză Mihăiță PSD NU
135. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
136. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
137. Zainea Cornel USR DA
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 13:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro