Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.11.2018 > 17:25 Versiunea pentru printare
Luni, 12 noiembrie 2018, ora 17:25

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins
PL 533/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2018 privind unele măsuri pentru operaționalizarea Secției pentru investigarea infracțiunilor din justiție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:141 62 29 20 10 5 4 8 3
- voturi pentru (DA):53 1 29 20 - - - - 3
- voturi împotrivă (NU):82 61 - - 10 5 - 6 -
- abțineri:6 - - - - - 4 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP Abținere
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD NU
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cocoș Vasile PSD NU
32. Cosma Lavinia-Corina USR DA
33. Csép Éva-Andrea UDMR NU
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
35. Cupă Ion ALDE NU
36. Cupșa Ioan PNL DA
37. Dehelean Silviu USR DA
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
40. Dobrovie Matei-Adrian - DA
41. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
42. Drulă Cătălin USR DA
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
44. Dunava Costel Neculai PSD NU
45. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR NU
47. Farago Petru UDMR NU
48. Florea Damian PSD NU
49. Furic Iarco Minoritati NU
50. Gavrilă Camelia PSD NU
51. Găină Mihăiță PSD NU
52. Georgescu Nicolae PSD NU
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
54. Gheorghiu Bogdan PNL DA
55. Gherman Dumitru PSD NU
56. Ghilea Găvrilă PNL DA
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
58. Hărătău Elena PSD NU
59. Iancu Marius-Ionel PSD NU
60. Ion Stelian-Cristian USR DA
61. Ioniță Antoneta PNL DA
62. Iordache Florin PSD NU
63. Itu Cornel PSD DA
64. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
65. Lazăr Sorin PSD NU
66. Longher Victoria Minoritati NU
67. Lovin Dumitru ALDE NU
68. Lungu Tudorița PNL DA
69. Lupașcu Costel PSD NU
70. Lupescu Dumitru USR DA
71. Macovei Silviu Nicu PSD NU
72. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
73. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
74. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
75. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
76. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
78. Neagu Nicolae PNL DA
79. Neață Eugen PSD NU
80. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
81. Nicolicea Eugen PSD NU
82. Nistor Laurențiu PSD NU
83. Niță Mihai ALDE NU
84. Niță Nicu PSD NU
85. Nosa Iuliu PSD NU
86. Olar Corneliu PNL DA
87. Oprea Dumitru PNL DA
88. Oteșanu Daniela PSD NU
89. Palăr Ionel PNL DA
90. Pambuccian Varujan Minoritati NU
91. Pană Adriana-Doina PSD NU
92. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
93. Păle Dănuț PSD NU
94. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
95. Pop Georgian PSD NU
96. Pop Tudor Rareș USR DA
97. Popa Mihai Valentin PSD NU
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
99. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
100. Popescu Pavel PNL DA
101. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
102. Presură Alexandra PSD NU
103. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
104. Prună Cristina-Mădălina USR DA
105. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
106. Răduț Violeta PSD NU
107. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
108. Roman Ioan Sorin PSD NU
109. Romanescu Cristinel PNL DA
110. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
111. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
112. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
113. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
114. Simionca Ionuț PMP Abținere
115. Simonis Alfred - Robert PSD NU
116. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
117. Solomon Adrian PSD NU
118. Stancu Florinel PSD NU
119. Stativă Irinel Ioan PSD NU
120. Stănescu Alexandru PSD NU
121. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
122. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
123. Șarapatin Elvira PSD NU
124. Șișcu George PNL DA
125. Șotcan Theodora PSD NU
126. Ștefan Ion PNL DA
127. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
128. Teiș Alina PSD NU
129. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
130. Toma Ilie PSD NU
131. Turcan Raluca PNL DA
132. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
133. Vasile Daniel Minoritati NU
134. Vass Levente UDMR NU
135. Velcea Nicolae PSD NU
136. Vișan George-Gabriel PSD NU
137. Vîrză Mihăiță PSD NU
138. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
139. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
140. Zainea Cornel USR DA
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 22:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro